کد خبر: ۴۴۵۶۳
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: با وجود کاهش کاهش آمار مسافران تاکسی‌ها، آمار پرداخت الکترونیکی یا آنلاین ۲۰ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: با وجود کاهش کاهش آمار مسافران تاکسی‌ها، آمار پرداخت الکترونیکی یا آنلاین ۲۰ درصد افزایش داشته است.
علیرضا قنادان در نشست خبری آنلاین مدیران ارشد شهرداری تهران با محوریت شیوع بیماری کرونا با بیان اینکه در اولین جلسه ستاد بحران اجرایی شهر تهران، آموزش‌های خودمراقبتی تاکسیرانان مورد بحث قرار گرفت، عنوان کرد: یک تیم تخصصی با استفاده از تجارب دیگر کشورها، دستورالعملی اختصاصی برای ضدعفونی کردن تاکسی‌ها و خودمراقبتی تاکسیرانان تدوین کرد. این مصوبه با تأییدیه وزارت بهداشت به تصویب رسید و به تمامی تاکسیرانان ابلاغ شد.
وی افزود: محتوای آموزشی شامل بروشور، ویدیو و پیام‌های آموزشی از طریق فضای مجازی، سایت سازمان و ارسال پیامک به تاکسیرانان ارائه می‌شود. نحوه ضدعفونی کردن خودرو‌ها توسط کارشناسان مستقر در پایانه‌ها به تاکسیرانان اموزش داده می‌شود.
قنادان درباره توزیع ملزومات بهداشتی میان تاکسیرانان، بیان کرد: از شنبه هفته گذشته مواد ضدعفونی کننده به دست‌مان رسید. محلول‌های ضدعفونی کننده به رئیس هر خط بابت توزیع میان تاکسیرانان تحویل داده شده است. تاکسی‌های تلفنی و گردشگری هم می‌توانند با مراجعه به دفاتر تاکسیرانی مناطق این محلول‌ها را دریافت کنند.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران با اشاره به تحویل ۵ هزار ماسک به سازمان تاکسیرانی، گفت: با توجه به محدودیت‌های بسیار در توزیع ماسک، الویت با افراد در معرض خطر ابتلا به کرونا قرار گرفته است. رانندگانی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند می‌توانند با مراجعه مناطق تاکسیرانی، ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی کننده خود را تحویل بگیرند. اولویت دیگر تحویل این ملزومات به رانندگان مشغول در پایانه‌ها و راه‌آهن است. او با تأکید بر اینکه برای تهیه ملزومات بهداشتی با یک چالش ملی و محدودیت‌های بسیاری مواجه هستیم، یادآور شد: درحال پیگیری از وزارت بهداشت هستیم که در صورت تأمین این ملزومات با اولویت به تاکسیرانان تحویل داده شود.
قنادان با اعلام کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی مسافران ناوگان تاکسیرانی، بیان کرد: بنابر اعلام تاکسی‌های اینترنتی، مسافران این بخش هم تا ۵۰ درصد کاهش یافته است. با وجود کاهش کاهش آمار مسافران، آمار پرداخت الکترونیکی یا آنلاین ۲۰ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران درباره کاهش تعداد مسافران درون تاکسی‌ها با هدف ایجاد فاصله بیشتر میان مسافران، بیان کرد: در شرایط اجتماعی پیچیده‌ای قرار گرفته‌ایم. سطح درآمد خانوار تاکسیرانان بسیار کاهش پیدا کرده است و از سوی دیگر به دلیل شیوع کرونا ویروس مجبور به اعمال برخی محدودیت‌ها بوده‌ایم. در مورد کاهش تعداد سرنشینان تاکسی‌ها در برخی از خطوط این اتفاق افتاده و حتی برخی رانندگان خود اقدام به این کار کرده‌اند. به هر ترتیب درمرحله اول علاقمندیم تاکسیران‌ها در این مورد مشارکت داشته باشند. پدیده فاصله گرفتن اجتماعی در بسیاری از خطوط شروع شده و امیدواریم که در مرحله بعد در مورد تاکسی‌های گردشی نیز اجرایی شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری