کد خبر: ۴۴۵۷۳
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۹
دو تیم ارزیاب نیز از پایگاه دشت جیحون به منطقه اعزام شدند و طبق ارزیابی اولیه تنها تعدادی از منازل منطقه رویدر به دلیل ریزش قسمتی از کوه رخ نیز دچار آسیب و خسارت شده اند.

بامداد امروز دوشنبه ۲۶ اسفندماه زلزله‌ای به قدرت ۵.۴ ریشتر بخش رویدر شهرستان بندرخمیر در استان هرمزگان را لرزاند.

براساس اعلام مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در عمق ۱۶ کیلومتری زمین رخ داد.شدت زلزله به حدی بوده که در بندرعباس و بندر خمیر نیز احساس شده است.

  شهردار رویدر در گفتگو ، گفت: یکی از منازل محله زیرکوه بر اثر ریزش کوه رخ تخریب شد که پیش از برخورد تخته سنگ اهالی خانه،از منزل بیرون آمده بودند.

زلزله ۵.۴ ریشتری رویدر را لرزاند / ریزش کوه رخ و تخریب یک خانه براثر سقوط تخته سنگ

عبدالحکیم جعفری افزود: آب ،برق و ارتباطات تلفنی شهر وصل است و در حال بررسی میزان خسارت هستیم.

جمالی عضو شورای اسلامی شهر رویدر گفت: بر اثر شدت زلزله کوه رخ در کنار شهر رویدر ریزش کرد و مردم از خانه های خود خارج شدند.

زلزله ۵.۴ ریشتری رویدر را لرزاند / ریزش کوه رخ و تخریب یک خانه براثر سقوط تخته سنگ

او افزود: تلفات جانی در منطقه رویدر نداشتیم ، تنها چندین خانه در شهر و روستاهای پرکان گیشو، پرنیمه و دروا خانی دچار ترک خوردگی و خسارت ده تا پنجاه درصدی شده‌اند.

جمالی گفت:همچنین دو نفر مصدوم شدند که یکی از آنها به دلیل ریزش شیشه به مرکز درمانی رویدر انتقال داده شد و دیگری نیز بر اثر اضطراب ناشی از صدای ریزش صخره در تحت مداوا قرار گرفت.

عبدالحمید سعدینی سرپرست مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند.

اعزام دو تیم ارزیاب هلال احمر به رویدر/آسیب دیدگی برخی از منازل مسکونی

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: دو تیم ارزیاب نیز از پایگاه دشت جیحون به منطقه اعزام شدند و طبق ارزیابی اولیه تنها تعدادی از منازل منطقه رویدر به دلیل ریزش قسمتی از کوه رخ نیز دچار آسیب و خسارت شده اند.

سلحشور افزود: نیرو‌های امدادی و ارزیاب همگی در حالت آماده باش کامل هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری