کد خبر: ۴۴۷۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
شهردار تهران گفت: نیمی از شهرهایی که با ویروس کرونا درگیر بوده اند، حمل و نقل عمومی خود را تعطیل نکرده اند و ما از تمام ظرفیت های خود برای خروج از این شرایط بحرانی استفاده می کنیم.
پیروز حناچی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که چرا ناوگان حمل و نقل عمومی تعطیل نشد، گفت: تجربیات 50 درصد کشورهایی که با ویروس کرونا درگیر بودند نشان می داد که ناوگان حمل و نقل عمومی‌شان تعطیل نشده و ما نیز حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس را تعطیل نکرده ایم، زیرا افرادی که مجبور هستند سر کارهای خود حاضر شوند مانند کادر درمانی و شغل هایی که امکان تعطیلی آنها وجود ندارد باید بتوانند با وسیله ای به سر کارهایشان برسند.
وی ادامه داد: باید برنامه ریزی کنیم تا در ساعات پیک، ازدحام در مترو و اتوبوس ایجاد نشود و به همین دلیل تا 20 فروردین ماه طرح های ترافیکی را آزاد اعلام کردیم و به همین علت افزایش ترافیک را 16 فروردین شاهد بودیم و به برخی از شهروندان ترجیح دادند برای رعایت مسائل بهداشتی از خودروی شخصی استفاده کنند.
حناچی در ادامه با تأکید بر اینکه شهرداری تهران تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است، گفت: ما در این حوزه به فرماندهی واحد اعتقاد داشتیم و پیشنهاداتی را نیز به این ستاد برای رعایت فاصله های فیزیکی مطرح کردیم اما به نظر می آید با توجه به وضعیت اقتصادی، تنها می توانیم کار را با رعایت پروتکل ها پیش ببریم و نمی توان استفاده از حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد اما از تمام ظرفیت های خود برای خروج از شرایط بحرانی استفاده می کنیم.
وی در خصوص دیدار شهردار با رئیس قوه قضائیه نیز گفت: این دیدار به دلیل تبریک سال نو و تشکر از پیگیری های حقوقی بود که برای حفظ منابع عمومی انجام شده و پیشنهادهایی نیز برای رضایتمندی بیشتر مطرح شد.
حناچی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص حضور معتادان متجاهر در برخی از محله ها گفت: شهرداری در موضوع جمع آوری معتادان همکاری های لازم را داشته و بسیاری از این افراد در گرمخانه های شهرداری حضور دارند اما خوشبختانه تاکنون یک مورد آلودگی در گرمخانه ها نداشته ایم و تمام تلاش ما این است که این شرایط تداوم داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری