کد خبر: ۴۴۸۰۳
تعداد بازدید: ۹۴
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
استاندار مرکزی از افزایش حجم تجارت خارجی استان در سال گذشته به 1.5 میلیارد دلارخبر داد.
به گزارشش تجارت امروز؛ سید علی آقازاده  صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش فعالان اقتصادی و مسوولین استان در سال رونق تولید حجم تجارت خارجی استان مرکزی به حدود 1/5 میلیارد دلار رسید.
 وی افزود  در سال گذشته بیش از یک میلیون و 800 هزار تن کالا از گمرکات استان مرکزی به ارزش حدود یک میلیارد دلار به 83 کشور جهان صادر شده است.
استاندار مرکزی در ادامه با اشاره به میزان واردات استان مرکزی نیز اظهار داشت: همچنین در این مدت حدود 180 هزار تن کالا شامل مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز خط تولید به ارزش حدود 470 میلیون دلار از 58 کشور جهان به استان وارد شده است.
آقازاده خاطرنشان کرد: تراز تجاری استان در سال گذشته همچنان مثبت بوده و میزان صادرات بیش از 2 برابر واردات است.
 وی با بیان اینکه در سال 98 با تلاش فعالان اقتصادی و مسوولین در دولت حجم مبادلات تجاری استان مرکزی نسبت به سال 91 به حدود 2 برابر افزایش یافت، ادامه داد: در مجموع حجم تجارت خارجی استان مرکزی میزان 2 میلیون تن کالا به ارزش حدود 1/5 میلیارد دلار است و در تاریخ اقتصاد استان رکوردی بی‌سابقه به حساب می‌آید.
استاندار مرکزی گفت: شاخص‌های اقتصادی استان مرکزی در پایان سال گذشته نشان می‌دهد که خوشبختانه با تلاش فعالان اقتصادی و مسوولین استان شعار رونق تولید در این استان عملیاتی شده و در سال جهش تولید نیز این روند کماکان ادامه خواهد یافت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری