کد خبر: ۴۴۹۲۲
تعداد بازدید: ۲۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
یافتن خانه برای اجاره، قیمت مسکن و وام مسکن در شهرستان ملکشاهی، وضعیتی نابسامان دارد.
به گزارش تجارت امروز؛ یکی از نیازهای اولیه بشر تامین سرپناه برای خود و خانواده می باشد و داشتن یک خانه مناسب از اصلی ترین دغدغه های هر فردی در شروع زندگی خانوادگی خود از طریق خرید یا از طریق اجاره یا ساخت و ساز است.
همه روشهای تهیه مسکن در شهرستان ملکشاهی برای افراد فاقد سرپناه با دردسرها و چالش های آزار دهنده ای مواجه است، به طوریکه عده زیادی به دلیل همین معضل از ازدواج و تشکیل خانواده در اوایل جوانی خودداری می کنند.
در شهرستان ملکشاهی به دلیل بافت پراکنده شهری، اجاره بها دارای قیمت های متفاوت است و مشکل اصلی کمبود مشاور املاک و بنگاه معاملات املاک و بنگاه تهیه مسکن در شهرستان است.
متقاضیان اجاره مسکن از طریق رسمی و بنگاه مسکن قادر به تهیه و یا اجاره مسکن نمی باشند و با واسطه دیگران و بدون ثبت و امضای رسمی یک قرارداد اقدام می نمایند.
اجاره بها در شهرستان ملکشاهی نرخ معینی ندارد و سلیقه ای است و در برخی محله ها نیز بسیار گران می باشد.
ملکشاهی تنها شهرستانی است که پروژه مسکن مهر در آن اجرا نگردیده و مردم این شهرستان از مسکن مهر محروم شده اند.
انبوه سازی و آپارتمان سازی در این شهرستان نیز وجود ندارد و بافت ساخت وساز همچنان سنتی- ویلایی است.
افزایش سالانه اجاره بهای مسکن در شهرستان ملکشاهی سقف معینی ندارد و بصورت سلیقه ای است و در اغلب مواقع موجر و مستاجر از قوانین اجاره نمودن منزل یا واحد تجاری هیچ اطلاعی ندارند زبرا اغلب قراردادها بصورت غیررسمی و بدون مراجعه به بنگاه و مشاور املاک منعقد می گردند.
متولیان امور مسکن در شهرستان در راستای حل بخشی از این دردسرهای مردم، لازم است گامی بردارند و مردم نیز با اطلاع رسانی های لازم از نحوه اجاره و قوانین آن آگاهی لازم را پیدا کنند.
افزایش مراکز مشاوره املاک و بنگاههای معتبر املاک و آژانس های تهیه مسکن در سطح شهرستان ضروری است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری