کد خبر: ۴۴۹۳۶
تعداد بازدید: ۱۳۰
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
کاخ سفید به منظور رسیدن به منافع اقتصادی خود و با بی‌توجهی به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا در حال مقدمه‌چینی برای بازگشایی اقتصاد این کشور است.
 کاخ سفید روز جمعه ادعا کرد ایالت‌های آمریکا ظرفیت کافی برای انجام آزمایش ابتلا به ویروس کووید-۱۹ را دارند تا بتوانند وارد مرحله اول برنامه بازگشایی اقتصاد شوند.
بیانیه کاخ سفید در حالی منتشر می‌شود که دولت آمریکا با فشار برای افزایش ظرفیت آزمایش ابتلا به ویروس کرونا روبه‌رو است. مقامات داخلی آمریکا، از جمله کارشناسان بهداشتی نسبت به ظرفیت کافی آزمایش کرونا به عنوان پیش شرط بازگشایی اقتصاد در مرحله اول ابراز نگرانی کردند.
با این حال مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا و مسئول کارگروه ویژه مبارزه با کرونا روز جمعه در کنفرانسی خبری گفت بهترین دانشمندان و کارشناسان بخش سلامت برآورد کردند که ایالت‌های مختلف ظرفیت کافی آزمایش برای اجرای مرحله اول بازگشایی اقتصاد را دارند.
این ادعا در حالی مطرح شد که آمریکا به شدت با کمبود تجهیزات پزشکی و درمانی از جمله کیت‌های تشخیصی ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند. در ۲۵ مارس، دونالد ترامپ در یک تماس تلفنی با مون جائه این، رئیس‌جمهور کره جنوبی، از او خواست در تامین کیت‌های آزمایشی کرونا به این کشور کمک کند، زیرا کووید-۱۹ به سرعت در همه ایالت‌های آن در حال شیوع است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری