کد خبر: ۴۴۹۶۸
تعداد بازدید: ۶۶
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در واکنش به درخواست وزیر خارجه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران اعلام کرد، این اقدام تلاشی برای انحراف توجهات از تداوم تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران است.
مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران درخواست وزیر خارجه آمریکا از اعضای شورای امنیت سازمان ملل برای نقض قطعنامه ۲۲۳۱ و تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را تلاشی برای انحراف توجهات از تداوم تروریسم اقتصادی واشنگتن علیه مردم ایران خواند.
«مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه (دیروز) از شورای امنیت سازمان ملل خواست که تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند.
وی اوایل اسفندماه سال گذشته نیز در جلسه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که آمریکا از جامعه ملل خواهد خواست تحریم‌های سازمان ملل برای جلوگیری از فروش تسلیحات متعارف به ایران را تمدید کند. 
«مجید تخت‌روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این درخواست وزیر خارجه آمریکا در توئیتر نوشت: «این یک تلاش دیگر از سوی ایالات متحده برای انحراف توجهات از تداوم تروریسم اقتصادی این کشور علیه مردم ایران است».
وی ادامه داد: «این بار ایالات متحده دارد از شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهد که قطعنامه 2231 خود این شورا را نقض کنند و محدودیتهای تسلیحاتی علیه ایران را ادامه دهند اما ایالات متحده در ترغیب دیگران برای نقض قوانین بین‌المللی توفیق نخواهد یافت».
طبق یکی از بندهای قطعنامه ۲۲۳۱ که از سال ۲۰۱۶ میلادی اجرایی شد، ایران تا پنج سال از خرید تسلیحات تهاجمی منع شده است. این بند از قطعنامه در اکتبر سال ۲۰۲۰ (مهر ماه ۱۳۹۹) منقضی می‌شود و پس از آن ایران این امکان را خواهد داشت که از کشورهای خارجی جنگ‌افزار بخرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری