کد خبر: ۴۴۹۸۲
تعداد بازدید: ۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
رئیس‌جمهوری آمریکا به چین هشدار داد اگر این کشور از شیوع ویروس کرونا مطلع بوده و آن را اعلام نکرده است باید خود را آماده مواجهه با عواقب «مسئولیت عمدی» این همه‌گیری کند.
به گزارش تجارت امروز ؛ ترامپ روز شنبه در جلسه گزارش دهی روزانه کاخ سفید با تکرار انتقادها از پکن به دلیل نحوه کنترل ویروس کرونا از سوی این کشور گفت: این ویروس می توانست در چین متوقف شود اما نشد و جهان اکنون به دلیل شیوع ویروس گرفتار شده است.
 رویترز نوشت: این تازه ترین جنگ لفظی دو اقتصاد بزرگ جهان است که افزایش فشارها در روابط دو کشور را به ویژه در شرایطی نشان می دهد که به گفته کارشناسان به سطح بالایی از همکاری برای مقابله با بحران کرونا نیاز هست.
ترامپ در ادامه افزود: اگر این اشتباه بوده که کاری نمی توان کرد و اشتباه بوده است اما اگر چین عامدانه مسئول شیوع این ویروس بوده مطمئنا بدون عواقب نخواهد بود.
ترامپ از تشریح این که آمریکا در واکنش به چین چه اقداماتی بکار خواهد بست، خودداری کرد.
ترامپ و مشاوران ارشد او پیش از این چین را متهم کرده اند که در زمان شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان شفاف عمل نکرده است. ترامپ به بهانه «چین محور بودن» سازمان جهانی بهداشت، کمک آمریکا به این سازمان را قطع کرد.
رئیس جمهوری آمریکا گفت، تفاوت فاحشی بین اشتباه چین و اقدام عامدانه این کشور در شیوع ویروس کرونا وجود دارد.
آمریکا تاکنون بالاترین شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا را دارد و طبق آخرین آمار ۳۹,۰۱۵ نفر تاکنون به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری