کد خبر: ۴۴۹۸۹
تعداد بازدید: ۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
حسین میرزایی سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک گفتگو تلویزیونی درباره آخرین جزئیات از پرداخت وام یک میلیونی کرونا اظهار کرد: فقط کسانی که در فهرست یارانه بگیران هستند می‌توانند وام یک میلیون تومانی را دریافت کنند.
به گزارش تجارت امروز ؛ وی با بیان اینکه باید با سیم کارتی که به نام سرپرست خانوار است کد ملی سرپرست خانوار به کد ۶۳۶۹ ارسال شود، افزود: این به معنای آن است که من متقاضی دریافت این وام هستم و شما می‌توانید اقساط این وام را از یارانه من کسر کنید.

میرزایی درباره علت ازدحام در مقابل دفاتر پیشخوان دولت تصریح کرد: ازدحام مردم به دلیل رایگان شدن سیم کارت بود، اما اپراتور‌ها از دیروز سیم کارت‌ها را به صورت رایگان و آنلاین به فروش رساندند.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا با بیان اینکه مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی تمدید شد و تا یکشنبه هفته آینده فرصت باقی است، گفت: افرادی که تا ۳۱ فروردین ماه ثبت نام خود را انجام دهند، ۴ اردیبهشت ماه وام یک میلیون تومانی را دریافت می‌کنند و افرادی که تا یکشنبه ۷ اردیبهشت ماه ثبت نام کنند تا ۱۱ اردیبهشت وام خود را دریافت خواهند کرد.

وی بیان کرد: بعد از ارسال کد ملی هیچ کار دیگری لازم نیست افراد انجام دهند و ما بعد از دریافت پیامک از آن‌ها احراز هویت می‌کنیم و کد ملی و شماره تلفن را مطابقت می‌دهیم و پرداخت وام انجام می‌شود.

میرزایی گفت: بنابر آنچه که در دولت مصوب شد، ۴ میلیون خانوار جزء اقشار خاص محسوب می‌شوند که یکی از این گروه‌ها زنان سرپرست خانوار هستند، این افراد اگر تعداد خانواده‌شان یک نفره باشد یک میلیون تومان وام دریافت می‌کنند و اگر تعداد اعضای خانواده‌شان ۲ تا ۳ نفره باشد ۵۰۰ هزار تومان بیشتر و اگر ۴ نفره یا بیشتر باشند ۱ میلیون اضافه‌تر می‌گیرند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا حتما سیم‌کارت باید به نام سرپرست خانوار شود؟ گفت: ۲.۵ میلیون سرپرست خانوار سیم کارت به نامشان نیست که از این تعداد ۷۰ درصد در شهر‌ها و ۳۰ درصد در روستا‌ها هستند.

میرزایی گفت: وقتی نظام بانکی متعهد به پرداخت وام است و باید بازپرداخت این تسهیلات صورت گیرد، لذا به یک برگ و یا سند قانونی نیاز است که من وام را به افراد پرداخت کردم و نیاز است که اقساط پرداخت شود، بنابراین دو راه وجود دارد؛ یک راه این است که به بانک‌ها مراجعه کنند و اسناد ارائه دهند و راه دیگر آن است که به صورت غیر حضوری این اتفاق رخ دهد.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا ادامه داد: یکی از راه‌های احراز هویت افراد به صورت غیر حضوری است که در شرایطی فعلی لازم است سیم کارت به نام فرد باشد و سرویس‌های ما بتوانند کد ملی سرپرست خانوار را با شماره‌ای که به نام خود اوست تطبیق دهند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری