کد خبر: ۴۴۹۹۸
تعداد بازدید: ۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
گزارش‌ها حاکی از آن است که بعد از گذشت دو ماه تعداد زیادی از کامیون‌ها در مرز میر جاوه به دلیل اختلافات و همچنین ویروس کرونا گرفتارشده‌اند.
به گزارش تجارت امروز؛ با گذشت حدود دو ماه از مسدود شدن مرزهای مشترک ایران با کشورهای همسایه، گزارش شده که تعداد زیادی از کامیون‌ها در مرز میر جاوه به دلیل اختلافات نظر صاحبان کالا و همچنین تداوم  محدودیت‌ها، گرفتار شده‌اند.
به دنبال شیوع بیماری کرونا و بسته شدن مرزها، رانندگان فعال در بخش ترانزیت با مشکل جدیدی روبه‌رو شده‌اند که به گفته خودشان عملاً آنان را زمین‌گیر کرده است.
این درحالی‌که است که  تعدادی کامیون در اواخر بهمن و اوایل اسفند از نقاط مختلف کشور برای جابه‌جایی کالا که عمدتاً مواد نفتی و بعضاً کالا تجاری بود به مرز میر جاوه رفته‌اند که در روزهای اول به دلیل اختلافات بین خریدار در پاکستان و فروشنده در ایران و بعد هم به دلیل ویروس کرونا مرز بسته و کامیون‌ها متوقف‌شده است. 
این درحالی‌که است که کاهش قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی مزید بر علت شده است که خریدار پاکستانی دیگر انگیزه‌ای برای تحویل کالا نداشته باشد و از طرفی فروشنده ایرانی نیز سفارش خود را به دلیل ضرر و زیان‌های خود ابطال نمی‌کند.
با پیگیری‌های انجام‌شده مکاتباتی نیز توسط وزیر راه و شهرسازی و همچنین مسئولان سازمان راهداری برای تخلیه و بازگرداندن کامیون‌ها انجام‌شده است اما تاکنون نتیجه نداشته است.
رانندگانی که کامیون‌های آن‌ها در مرز میر جاوه متوقف‌شده است معتقدند که باید فروشنده سفارش خود را ابطال کند تا رانندگان بتوانند از مرز بازگردند. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری