کد خبر: ۴۵۰۴۵
تعداد بازدید: ۱۸۵
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مورد افزایش حقوق بازنشستگان و همسان سازی حقوقشان گفت: به طور میانگین ۸۰۰ هزار تومان حقوق این افراد افزایش می‌یابد.
افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست زنده خبری گفت: برای خرید بیمه نامه بازنشستگان تفاهم کرده ایم و در هفته اینده نسبت به ان اقدام می‌شود تا بازنشستگان تخفیف بیمه ملت بگیرند و هم اقساطی خرید کنند.


وی افزود: مدل‌ها طراحی شده و ظرف یکی دو هفته اینده اجرایی می‌شود همچنین ۱۵ درصد تخفیف از فروشگاه کفش ملی در نظر گرفته شده و تفاهم نامه‌هایی مناسب طراحی شده تا در سبد معیشتی بازنشستگان وضعیت مناسبی شود

افتخاریدر مورد حقوق بازنشستگان گفت: همسان سازی حقوق چندسالی است اجرا می‌شود امسال هم رایزنی‌ها شروع شده و پیگیری‌های جدی از سوی وزیر رفاه و سازمان برنامه بودجه شده و وضعیت را تشریح کردیم و منجر شد بودجه همسان سازی که سال پیش ۳۵۰۰ میلیارد بود امسال به ۶۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امسال در وضعیت حقوقی شان با دو موضوع یکی ۱۵ درصد افزایش سالانه طبق مصوبه قانون و دیگری همسان سازی روبرو هستیم، افرادی که بالاتر از سقف حقوق می‌گیرند یا سنواتشان کامل نیست و زیر ۳۰ سال است به ازای هر سال و یا کسانی که در گروه خود حقوقشان بالاتر است شامل همسان سازی نمی‌شوند، این افراد که ۱۴۰ هزار نفر (۱۰ درصد) می‌شوند همسان سازی شاملشان نمی‌شود.
البته شاید مجوزی گرفته شود و مشمول شوند که نیاز به مصوبه و پیگیری دارد.

وی افزود:، ولی ۹۰ درصد مابقی شامل همسان سازی می‌شوند میانگین حقوق ان‌ها در سال گذشته ۲میلیوم و ۸۰۰ هزار بوده که امسال میانگین حقوق دریافتی به ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده یعنی ۸۰۰ هزار تومان به طور میانگین افزایش یافته است.

افتخاری گفت: حداقل حقوق بازنشستگان را رعایت کردیم و زیر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نداریم و حقوق بازنشستگان با سنوات کمتر از ۳۰ سال هم به ۲ میلیون و ۸۰۰ رسیده است.
فرهنگی باز نشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۳
0
0
واقعا خجالت نمی کشید حرفهای تکراری می زنید آقا حقوق 4تومان برای سه نفز جوابگو نیست تورم بالا است سکه یک میلیونی بالای 6 میلیون شده قیمت کالاهای اساسی بیداد می کند نسبت حقوقهاهمخوانی ندارد شکاف در پرداخت حقوقها بیش از حداست اختلاف حقوق ها نباید بیش از 3میلیون باشد 5 میلیون در برابر 8 میلیون اختلاف کافی است ا زقوه قضایی که خیلی از مسایل کشور رادر حال سامان دهی است زمانی برای سامان دادن وضعیت اسفناک در پرداخت حقوقها وبی عدالتی وقانون گریزی بپردازند متشکریم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری