کد خبر: ۴۵۰۵۲
تعداد بازدید: ۶۹
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: اولویت فاصله گذاری اجتماعی، در خانه ماندن است و خانه امن‌ترین محل جهت قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و بیماری کووید 19 محسوب می‌شود.
به گزارش تجارت امروز؛ کیانوش جهانپور افزود: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید 19، خروج از منزل مگر در موارد ضروری باید به حداقل برسد. همچنین برای خرید مایحتاج روزانه، بهتر است افراد سالم تر خانواده آن هم با رعایت نکات بهداشت فردی به صورت حداکثر هفته ای بار این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: به دلیل تاثیر بالای وسایل حمل و نقل عمومی در انتشار و انتقال ویروس کرونا، تاکید ما همچنان استفاده از خودروهای شخصی است البته در صورت لزوم در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ضروری و مورد توصیه است.
ایران پزشک را در اینستاگرام دنبال کنید

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: استفاده از ماسک برای کادر درمانی و بیماران مناسب است اما استفاده از ماسک و دستکش در اماکن عمومی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، توصیه می شود.
به کانال ایران پزشک در تلگرام بپیوندید

جهانپور اظهار کرد: پرهیز از حضور در مراسم رسمی و غیر رسمی، یکی از مهمترین راه‌های پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا است. تمامی صاحبان مشاغل در صنف، صنعت و مشاغل خدماتی ملزم به ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir و تمامی متصدیان، مدیران، مالکان و شاغلان در واحدهای صنفی، صنعتی و خدماتی ملزم به رعایت الزامات سلامت محیط و کار ابلاغ شده از سوی وزارت بهداشت هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری