کد خبر: ۴۵۰۵۸
تعداد بازدید: ۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
فرماندار شهرستان روانسر گفت: یکی از راه‌های موثر تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری «جهش تولید» نامگذاری شده تقویت و حمایت از واحدهای تولیدی موجود و انجام سرمایه‌گذاری جدید است.
سعدی مصطفی زاده روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان روانسر افزود: برای ایجاد سرمایه گذاری جدید تغییر نگرش ها و حذف بروکراسی های پرپیچ و خم اداری ضرورت دارد.
وی ایجاد اشتغال پایدار را از اولویت های اصلی و اساسی مسوولان کشور دانست و تصریح کرد: این مهم نیز مطالبه اصلی مردم شهرستان است و باید دغدغه مدیران باشد.
فرماندار روانسر یادآور شد: طرح‌های اشتغالزا برای به نتیجه رسیدن نیازمند پیگیری همه جانبه از سوی مدیران است.
مصطفی زاده با اشاره به اینکه در بخش پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری تاکنون صاحبان ۱۱۵ طرح با بانک های عامل انعقاد قرارداد را انجام داده اند، ادامه داد: تاکنون تسهیلات ۱۱۲ طرح به مبلغ ۱۳۶ میلیارد ریال پرداخت  و ۲۰۰ فرصت شغلی جدید فراهم شده است.
وی اضافه کرد: در بخش تسهیلات اشتغالزایی مناطق زلزله زده نیز صاحبان ۸۵ طرح تسهیلات اشتغالزایی خود را به میزان ۳۸۷ میلیارد ریال دریافت کرده اند و زمینه اشتغال ۱۸۶ نفر فراهم شده است.
مدیر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی روانسر نیز با بیان اینکه سهم شهرستان روانسر در طرح یارانه دستمزد ۱۹ نفر است، تصریح کرد: در اجرای این طرح تاکنون تعداد ۳۸ قرارداد میان کارفرما و شغل اولی های این شهرستان منعقد شده است.
رسول جوانرودی ادامه داد: طرح یارانه دستمزد به این صورت است که دولت به صورت ماهانه مبلغی رابابت بخشی از دستمزد نیروی کار به عنوان یارانه به کارفرما پرداخت می‌کند و هدف آن ایجاد فرصت اشتغال برای دانش آموخته گان دانشگاهی و ارتقا سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخش خصوصی و تعاونی است.
شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری