کد خبر: ۴۵۰۷۳
تعداد بازدید: ۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
یکی از شاخص های خیلی خوب برای ارزیابی این موضوع، صف خرید و صف فروش است. زمانی ممکن است به دلایل مختلف سهام یک شرکت ارزنده تر شود و تقاضا برای یک سهم بالا برود،
به گزارش تجارت امروز؛  استقبال چشمگیر مردم منجر به ورود نقدینگی قابل ملاحظه ای به بازار سرمایه و رشد شاخص شده است از این رو شاهد افزایش قیمت سهام بسیاری از شرکت ها از جمله بانک ها هستیم. در چنین شرایطی برای علاقه مندان به سرمایه گذاری در سهام بانک ها، این سوال مطرح است که جذاب ترین سهام متعلق به کدام بانک است؟ به بیان دیگر سهام کدام بانک ارزش خریداری دارد.

یکی از شاخص های خیلی خوب برای ارزیابی این موضوع، صف خرید و صف فروش است. زمانی ممکن است به دلایل مختلف سهام یک شرکت ارزنده تر شود و تقاضا برای یک سهم بالا برود، در این هنگام عرضه کنندگان به منظور افزایش قیمت آن سهم، از فروش خودداری می‌نمایند و صفی از خریداران تشکیل می‌شود بدون آنکه فروشنده ای حاضر به فروش شود.  چنین حالتی حاکی از جذابیت یک سهم دارد.

بررسی آمار رسمی سازمان بورس نشان می دهد که در بین بانک ها، سهام یک بانک از جذابیت بسیاری بالایی برخوردار است. چرا که طبق آخرین آمار رسمی بورس در حدود 9999 معامله گر به میزان 563,923,784 حجم سهام، در صف خرید قرار دارند در حالی که در طرف مقابل تنها 7 معامله گر به میزان 226000 حجم سهام فروشنده هستند. میزان صف خرید و صف فروش و همچنین نسبت بین این دو درخصوص سهام بانک تجارت فاصله معناداری با دیگر بانک ها دارد که این مسئله نشان از آینده روشن تر سرمایه گذاران از سهام این بانک در بورس دارد. جدول زیر به خوبی جایگاه سهام بانک تجارت را در بین رقبا نشان می دهد. طبق جدول مذکور، بانک تجارت هم در صف خرید و هم در حجم سهام با دیگران فاصله قابل ملاحظه ای دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری