کد خبر: ۴۵۰۷۹
تعداد بازدید: ۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
صنعت نفت آمریکا درپی سقوط تاریخی قیمت ها با بحران روبروست و تولیدکنندگان نفت شیل، پالایشگاه ها و شرکت های خط لوله تحت فشار بدهی های سنگین درحال تقلّا برای به دست آوردن پول نقد هستند.
 صنعت نفت آمریکا درپی سقوط تاریخی قیمت ها با بحران روبروست و تولیدکنندگان نفت شیل، پالایشگاه ها و شرکت های خط لوله تحت فشار بدهی های سنگین درحال تقلّا برای به دست آوردن پول نقد هستند.
تقاضا برای سوخت در سراسر جهان تقریباً 30٪ کاهش یافته چراکه شیوع ویروس کرونا جابجایی ها و سفرها را از بین برده است و باعث انباشت نفت بدون مشتری شده است که به نوبه خود قیمت نفت را تحت تأثیر قرار داده است و موجب شده که شرکت های انرژی چاره ای جز ذخیره سازی میلیون ها بشکه نفت نداشته باشند.
همزمان با کاهش تقاضا، عربستان سعودی و روسیه جنگ بر سر قیمت نفت را آغاز کردند و ریاض حتی بازار را با عرضه نفت خام بیشتر، اشباع کرد. این امر باعث شده است که صنعت نفت چشم انداز روشنی نداشته باشد چرا که در طولانی مدت قیمت ها پایین تر از هزینه تولید هستند.
تولیدکنندگان نفت شیل زمانی با بحران کرونا روبرو شدند که از قبل بدهی های زیادی داشتند و به امید قیمت های بالاتر سرمایه گذاری های کلانی را برای افزایش تولید در سراسر ایالات متحده انجام داده بودند.
اما این شرکت ها با وجود اینکه آمریکا را به بزرگترین تولید کننده نفت در جهان تبدیل کردند، قربانی موفقیت خودشان شدند زمانی که افزایش سریع عرضه به معنای بازدهی کم بود.
سرمایه گذاران صبر خود را از دست دادند، و به تولیدکنندگان شیل فشار آوردند تا از افزایش تولید جلوگیری کنند و پول آنها را پس بدهند.
قیمت نفت سقوط بی سابقه ای را تجربه کرد و روز دوشنبه به منفی 38 دلار در هر بشکه رسید. بیشتر تولید کنندگان نفت در آمریکا اعلام کردند که قصد دارندهزینه و تولید را کاهش دهند.
اما به گفته متخصصان حقوقی حوزه انرژی، این سقوط قیمت بسیار پایین تر از پیش بینی شرکت ها و مشاورانشان در بدترین حالت ممکن بود.
به گفته این متخصصان در مؤسسه هینز و بون، حدود نیمی از 60 شرکت برتر تولید کننده نفت در آمریکا در معرض خطر بازسازی ساختار اقتصادی خود قرار دارند و نیاز به پیدا کردن راهی برای تقویت نقدینگی خود دارند.
بر اساس این گزارش، بیش از ده منبع آگاه در حوزه صنعت نفت اعلام کردند که بسیاری از شرکتهای میان دستی در آمریکا که تحت حمایت سهام خصوصی هستند، در معرض ورشکستگی قرار دارند.
این در حالی است که بانک های بزرگ آمریکا خود را برای تصاحب میادین نفتی و گازی و توقیف دارایی های این شرکت ها آماده می کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری