کد خبر: ۴۵۱۲۹
تعداد بازدید: ۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
صادق ضیاییان مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، از ادامه بارش باران در بیشتر مناطق کشور طی دو روز آینده خبر داد و گفت: برای تهران طی فردا باران پراکنده پیش بینی می شود.
با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز  برای بیشتر مناطق کشور به جز نوار شرقی رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه امروز (۸ اردیبهشت) در نوار شمالی، شرقی و برخی مناطق جنوبی کشور و روز سه شنبه (۹ اردیبهشت) در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور، غرب و زاگرس مرکزی بارش پیش‌بینی می‌شود، گفت: روز چهارشنبه (۱۰ اردیبهشت)  نیز ضمن تشدید بارش‌ها در دامنه‌های زاگرس و البرز در بیشتر مناطق نیمه غربی بارش باران همراه با رعد و برق خواهیم داشت.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که روز پنجشنبه (۱۱ اردیبهشت) برای بیشتر مناطق کشور به جز جنوب شرق بارش داریم، گفت: طی دو روز آینده در ارتفاعات البرز مرکزی و استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، بارش برف دور از انتظار نیست. امروز (۷ اردیبهشت) نیز برای استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه  وزش باد شدید همراه با باد و خیزش گرد وخاک پیش‌بینی می‌شود.
به گفته ضیاییان امروز (۷ اردیبهشت) بخش‌های شمالی خلیج فارس است و روز دوشنبه (۸ اردیبهشت) بخش‌های مرکزی و شمالی آن مواج خواهد شد.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۸ اردیبهشت) ابری، گاهی همراه با بارش پراکنده و به‌تدریج وزش باد و کاهش ابر با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (۹ اردیبهشت) نیز نیمه‌ابری در بعضی ساعات وزش باد شدید و گاهی افزایش ابر با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری