کد خبر: ۴۵۱۴۵
تعداد بازدید: ۳۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
در دومین روز از معاملات گروه خودرویی در هفته جاری روند صعودی این صنعت در غیاب ایران‌خودرو و سایپا ادامه یافت.
به گزارش تجارت امروز؛ در دومین روز از معاملات گروه خودرویی در هفته جاری روند صعودی این صنعت در غیاب ایران‌خودرو و سایپا ادامه یافت. طی این معاملات، نمادهای‌پارس‌خودرو، آهنگری‌ تراکتورسازی‌ ایران، زامیاد، قطعات اتومبیل ایران، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو، نیرومحرکه، مهرکام پارس و مهندسی نصیرماشین مثبت شدند و درمقابل نمادهای رادیاتور ایران و لنت ترمز ایران منفی خوردند. همچنین دیروز در گروه خودرویی طی 130هزار نوبت معاملاتی، یک‌میلیارد و 531 میلیون سهم به ارزش 936میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و ارزش کل بازار این صنعت به بیش از 96‌هزارو756 میلیارد تومان رسید.
 
افزایش ارزش بازار، حجم و ارزش معاملات طی روز گذشته به‌خاطر اعمال افزایش شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو با نماد «خگستر» است که روز گذشته در بازار سهام اعمال شد، به‌طوری‌که ارزش روز بازار این زیرمجموعه ایران‌خودرو تا پایان معاملات روز یکشنبه بالغ بر 10هزارو800 میلیارد تومان شد. بر این اساس، می‌توان گفت بیش از 10درصد از ارزش کل گروه خودرویی متعلق به شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو است که به‌طور طبیعی در روزهای آینده نیز همچنان با اقبال اهالی بازار سهام روبه‌رو خواهد بود.
 یک رکورد بی‌نظیر
با افزایش سرمایه ایران‌خودرو و سایپا ارزش گروه خودرویی از مرز 120هزار میلیارد تومان عبور خواهد کرد، رقمی که یک رکورد بی‌نظیر خواهد بود. چراکه ظرف یک سال بیش از 100هزار میلیارد تومان به ارزش بازار شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز افروده می‌شود. این رکورد را حتی خوشبین‌ترین سرمایه‌گذاران خودرویی هم تصور نمی‌کردند. ظرف یک‌سال گذشته با بازدهی درخشان این صنعت بورسی، رکوردهای بسیاری جابه‌جا شد. حال به نظر می‌رسد با افزایش سرمایه و در ادامه معاملات بورس در سال جاری، گروه خودرویی در کنار گروه بانکی تبدیل به لیدرهای اصلی بازار شود و سهم اصلی از بازدهی تالار حافظ را به خود اختصاص دهد. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری