کد خبر: ۴۵۱۴۸
تعداد بازدید: ۹۸
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
آمریکا در هر دو زمینه شمار افراد مبتلا به نسل جدید ویروس کرونا و میزان مرگ و میر ناشی از آن، با اختلاف زیادی نسبت به سایر کشورها، در جایگاه نخست جهان قرار دارد
به گزارش تجارت امروز؛ «کوین هاست»، مشاور اقتصادی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا روز یک شنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «ای بی سی» ضمن تاکید بر این که تعطیلی اقتصاد این کشور به دلیل شیوع نسل جدید ویروس کرونا (COVID-۱۹) یک شوک دارای ابعاد تاریخی به شمار می‌آید، اعلام کرد که این مسئله به احتمال زیاد نرخ بیکاری در سطح ملی را به ۱۶ درصد یا بیشتر از آن خواهد رساند و مشوق‌های مالی بیشتری را برای اطمینان از یک بهبودی قوی ایجاب خواهد کرد.
هاست در این باره اظهار داشت: در واقع این یک وضعیت خطرناک است؛ بر این باورم که این بزرگ‌ترین شوک منفی است که اقتصاد ما تاکنون شاهد آن بوده؛ شاهد نرخ بیکاری نزدیک به نرخ‌های ثبت شده در دوره رکود بزرگ (عمیق ترین، طولانی‌ترین و گسترده‌ترین بحران اقتصادی جهان و به ویژه آمریکا در قرن بیستم میلادی که در دهه ۳۰ آن اتفاق افتاد) خواهیم بود.
مشاور اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید همچنین تصریح کرد: بر این باورم که نرخ بیکاری در گزارش بعدی مشاغل (که قرار است هشتم مه آینده صادر شود و شامل داده‌های آوریل جاری باشد) به سطح شاید نزدیک ۱۶ درصد جهش پیدا خواهد کرد.
هاست ضمن تاکید بر این که تغییر در تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی یک عدد منفی بزرگ خواهد بود، افزود: بر این باورم که دو ماه آینده وحشتناک به نظر خواهند رسید؛ اعدادی بدتر از هر چیزی که پیشتر (در داده‌های اقتصاد آمریکا) دیدیم را خواهید دید.
مشاور اقتصادی در این باره تاکید کرد: به وضع سیاست‌های واقعا بزرگ و حساب شده نیاز خواهیم داشت تا خوش بینی بار دیگر به مردم بازگردد؛ امیدواریم که با رئیس جمهوری در این باره صحبت کنیم تا طرح پنج یا شش ایده نخست که تمایل داریم آن‌ها را با کنگره مورد بحث و بررسی قرار دهیم، آغاز شود.
لازم به ذکر است که آمریکا در هر دو زمینه شمار افراد مبتلا به نسل جدید ویروس کرونا و میزان مرگ و میر ناشی از آن، با اختلاف زیادی نسبت به سایر کشورها، در جایگاه نخست جهان قرار دارد جایی که تاکنون بیش از ۹۸۰ هزار نفر در این کشور به ویروس مذکور مبتلا شدند و بیش از ۵۵ هزار تن از آن‌ها نیز جان خود را از دست دادند.
این در حالی است که تدابیر اتخاذ شده در راستای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در آمریکا، به اقتصاد این کشور خسارت وارد کرده جایی که به تعطیلی برخی شرکت ها، افزایش نرخ بیکاری، زیان خرده فروشی و ساخت و ساز منجر شده و در نتیجه آن نیز، از اواسط ماه گذشته میلادی تاکنون ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار شهروند آمریکایی درخواست دریافت کمک مالی بیکاری ارائه دادند که این یک رکورد جدید به شمار می‌آید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری