کد خبر: ۴۵۱۴۹
تعداد بازدید: ۹۰
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
سهامداران در سهم‌های بنیادی و بزرگ و ارزنده بازار، سرمایه گذاری کنند و کمتر به سمت سهم‌های کوچکی که رشد زیادی داشته بروند؛ سهم‌های بزرگ گروه فولادی، خودرویی و پتروشیمی‌هایی که رشد کمتری داشته، گزینه‌های مناسب تری برای سرمایه گذاری است.
رشد بازار سرمایه ادامه دارد و بورس تهران امروز قله ۸۰۰ هزار واحدی را هم فتح کرد. شاخص کل با پرش ۱۶۳۹۸ واحدی در ارتفاع ۸۱۴ هزار و ۲۱۱ واحدی قرار گرفته است.
نادر جزایری مدیر عامل کارگزاری بهین پویا در خصوص وضعیت بازار سرمایه بیان کرد: به هر حال نگرانی ها تا حدی منطقی است و داغ شدن زیاد بازار هم خوب نیست. ولی با توجه به تبلیغاتی که در مورد مزایای سرمایه گذاری در این بازار در فضای مجازی و اخبار رسمی و... صورت گرفته و با در نظر گرفتن این نکته که هیچ بازاری در شرایط فعلی، گردش مالی و پتانسیل رشد در حد بازار سرمایه ندارد؛ معتقدم بازار سرمایه حباب ندارد و جای نگرانی بابت ریزش شاخص بورس وجود ندارد. کما اینکه وضعیت بازار دیروز نشان داد هنوز سهم های این بازار برای سرمایه گذاران ارزنده است و این حجم از تقاضا، از نگرانی ها می کاهد.
وی افزود: رشد بازار سرمایه ناشی از روند عرضه و تقاضای این بازار شکل گرفته و سهامداران هم باید ریسک و بازده این بازار را در کنار هم بپذیرند. البته هر اتفاق یا اظهار نظری که عرضه بازار را تحریک کند می تواند عدم اطمینان ایجاد کند. بستر بازار سرمایه برای جذب سرمایه فراهم شده و دولت هم باید به در عرضه شرکت ها، به نحوی عمل کند که هم برای سرمایه گذاران جذاب باشد و هم نشان دهد در روندهای منفی از این بازار حمایت خواهد شد. اگر بازار سرمایه، بازاری شفاف و مناسب برای سرمایه گذاران باشد، دلیلی برای خروج پول از این بازار وجود ندارد.
این فعال بازار سرمایه در توصیه به سهامداران گفت: بهتر است سهامداران در سهم های بنیادی و بزرگ و ارزنده بازار، سرمایه گذاری کنند و کمتر به سمت سهم های کوچکی که رشد زیادی داشته بروند. سهم های بزرگ گروه فولادی، خودرویی و پتروشیمی هایی که رشد کمتری داشته، گزینه های مناسب تری برای سرمایه گذاری است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری