کد خبر: ۴۵۱۷۲
تعداد بازدید: ۱۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی یزد، از پرداخت ۵۷۶ میلیارد ریال وام ارزان قیمت به کشاورزان خبر داد.
به گزارش تجارت امروز؛ ملانوری گفت : در راستای توسعه کشت محصول های کم آبخواه و صرفه جویی در مصرف آب در سال زراعی ۹۹- ۹۸، مبلغ ۵۷۶ میلیارد ریال وام ارزان قیمت برای ایجاد ۶۶ هکتار گلخانه به کشاورزان پرداخت شد.
وی افزود: این میزان تسهیلات به کشاورزان و متقاضیان طرح کشت و توسعه محصول گلخانه ای با هفت درصد سود برای مناطق محروم و در شهرهای کمتر توسعه یافته  ۹ درصد پرداخت شد.
معاون بهبود و تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت : برای اجرا و توسعه این طرح ها ، برنامه های متعددی تعریف شد، امیدواریم تسهیلات مورد نیاز برای اجرای بیش از 100 هکتار فراهم شود.
معاون سازمان جهاد کشاورزی یزد با بیان اینکه استان از لحاظ تولید محصول گلخانه‌ای مقام دوم کشور را دارد، تصریح کرد: تاکنون در این بخش زمینه اشتغال ۱۶ هزار نفر ایجاد شد.
این مسئول بخش کشاورزی گفت : پارسال در ۸۰ هکتار اراضی که بیشتر در شهرستان های یزد و اشکذر قرار دارد، طرح توسعه کشت گیاهان گلخانه ای با مشارکت بخش خصوصی و با همکاری ۱۴۷ نفر از تولید کنندگان اجرا شد.
وی  افزود : سال گذشته متقاضیان احداث ۸۰ هکتار محصول های گلخانه ای بدون دریافت وام بانکی منابع مالی لازم را از محل سرمایه و اندوخته های شخصی خود تامین و هزینه کردند.
ملانوری گفت : با اجرای طرح یادشده علاوه بر افزایش ۱۷ هزار تن محصول که بیشتر خیار سبز است ، زمینه اشتغال ۸۰۰ نفر فراهم شد.
معاون سازمان جهاد کشاورزی یزد به مزایای کشته های گلخانه ای اشاره کرد و گفت: تولید محصول در فضای باز هر هکتار ۳۰ تن و در گلخانه های معمولی ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن و در گلخانه های جدید  (N. f. t ) بالای ۶۰۰ تن است و در این زمینه مصرف آب نیز برای کاشت محصول گلخانه‌ای نسبت به کاشت در فضای باز ۱۰ برابر کاهش دارد و علاوه بر آن اشتغال را به ۱۰ برابر افزایش می‌دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری