کد خبر: ۴۵۲۰۲
تعداد بازدید: ۱۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
شیوه‌نامه فاصله‌گذاری اجتماعی در عرصه مهارت‌آموزی، از سوی «علی اوسط هاشمی» معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان‌ها ابلاغ شد.

به گزارش تجارت امروز؛ با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی دولتی و خصوصی سازمان، به منظور استمرار آموزش‌های مهارتی، شیوه نامه فاصله گذاری اجتماعی در عرصه مهارت آموزی برای بازگشایی مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای به ادارات کل استان ها ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، اجرای شیوه نامه مذکور، با همکاری تشکل های صنفی مرتبط و اخذ مجوزهای لازم برای شروع فعالیت از ستاد استانی مبارزه با کرونا و سایر دستگاه های مربوط استانی با نظارت مستقیم مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بر اجرای مفاد شیوه نامه ضروری است.

شیوه نامه فاصله گذاری اجتماعی در عرصه مهارت آموزی در سه بخش امور آموزشی، امور سنجش و ارزشیابی و امور اداری با تمرکز بر آموزش های مجازی، تولید محتوا، تدوین و بازنگری استاندارد، طراحی و ممیزی سوالات و سایر فعالیت های مرتبط با فرایند آموزش تدوین شده است.

برگزاری تمام دوره های آموزشی و همچنین سایر امور اجرایی در عرصه مهارت آموزی با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از طریق این شیوه نامه ضروری است.

استمرار آموزش های مهارتی از طریق تغییر در الگوهای آموزشی و کاهش تراکم مهارت آموزان درکارگاه های آموزشی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی، استمرار برگزاری آزمون ها از طریق تغییر در فرآیندهای برگزاری آزمون ها و کاهش تراکم آزمون دهندگان در سایت های آزمون آنلاین و کارگاه های سنجش با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و استمرار فعالیت های اداری و اجرایی از طریق تغییر در فرآیندهای اداری و اجرایی و کاهش تراکم ارباب رجوع در محیط های اداری با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی از اهداف این شیوه نامه است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری