کد خبر: ۴۵۲۰۴
تعداد بازدید: ۲۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
افزایش نرخ بیکاری در آمریکا به خاطر همه گیری ویروس کرونا احتمالاً بدتر از آن چیزی است که اطلاعات رسمی نشان می‌دهد چون میلیون ها آمریکایی نتوانسته اند برای مزایای بیکاری ثبت نام کنند.
به گزار تجارت امروز؛ تعداد کسانی که برای مزایای بیکاری ثبت نام کرده اند از 26 میلیون نفر گذشته، فقط 4.4 میلیون تقاضا در هفته گذشته ثبت شده است. با افزایش تعداد کسانی که به دنبال کمک های مالی در بحبوحه بیکاری های ناشی از همه گیری ویروس کرونا هستند، برخی شکایت کردند که سیستم های آنلاین دولت با مشکل مواجه شده است.
 طبق گزارش موسسه سیاست اقتصادی، درماندگی ناشی از روند ثبت این درخواست ها باعث کم شدن تعداد رسمی تقاضا برای مزایای بیکاری شده است. محققان این موسسه می‌گویند اگر این سیستم های آنلاین با مشکل مواجه نبود میلیونها نفر دیگر می‌توانستند برای مزایای بیکاری درخواست بدهند، در حالی که فقط نیمی از درخواست کنندگان این مزایا را دریافت می کنند.
 نتایج نظرسنجی آنلاین این موسسه که در روز پنج شنبه منتشر شد نشان داد از هر ده نفری که توانسته اند با موفقیت درخواست مزایای بیکاری را ثبت کنند، سه نفر نتوانستند از این سیستم برای درخواست خود استفاده کنند و 2 نفر دیگر به خاطر مشکل دار بودن این فرایند،اصلا آن را امتحان نکردند.
 برگزار کنندگان این نظرسنجی پس از بررسی یافته های خود در طول 5 هفته از پانزدهم مارس به این نتیجه رسیدند اگر روند ثبت این درخواست‌ها آسان تر بود، 8.9 تا 13.9 میلیون نفر دیگر می توانستند درخواست مزایای بیکاری بدهند. یعنی رقم واقعی بیکارشدگان در پی شیوع کرونا بیش از 40 میلیون نفر است.
« تعداد رسمی تقاضا برای بیمه بیکاری احتمالاً بسیار کمتر از تعداد واقعی مشاغلی است که از دست رفته اند».
 نظرسنجی موسسه سیاست اقتصادی آمریکا از سیزدهم تا بیست و چهارم مارس انجام شد و 25 هزار کاربر بالغ اینترنت در آمریکا را هدف قرار داد. اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی یعنی بیش از 68 درصد از آنها گفتند درخواست بیمه بیکاری نداده‌اند چون می توانند شغل خود را حفظ کنند و بیش از 15 درصد خود را مستحق این مزایا نمی‌دانستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری