کد خبر: ۴۵۲۲۷
تعداد بازدید: ۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
تعدادی از شرکت‌های خودروسازی قصد دارند خدمات دستیار هوشمند اتومبیل‌های خود را به دلیل شیوع کرونا قطع و از دسترس خارج کنند.

به گزارش تجار ت امروز؛ یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه ساخت خودروهای خودران و تجهیزات جانبی آن اعلام کرد تا سال ۸ خرداد ماه سال جاری خدمات دستیار هوشمند خود برای اتومبیل‌های خودران را قطع می‌کند.

صنعت خودروسازی و به خصوص سازندگان اتومبیل‌های خودران پس از شیوع بیماری کرونا ضربه‌های اقتصادی شدیدی را دریافت کردند. این آسیب‌ها به تدریج شروع به نشان دادن نتایج خود کرده و شرکت‌های خودروسازی را ملزم به کاهش خدمات می‌کند.

به تازگی تعدادی از شرکت‌های خودروسازی اعلام کردند با توجه به شیوع بیماری کرونا و نبود توانایی مالی کافی برای توسعه طرح‌های کیفی اتومبیل‌های خودران قصد دارند بخشی از خدمات دستیار هوشمند این دسته از وسایل نقلیه را حذف کنند. هشدارهای خرابی خودرو، اشتراک گذاری موقعیت مکانی و درخواست کمک فنی از جمله خدماتی است که دستیار هوشمند خودروهای خودران به زودی توانایی انجام آن را ندارند.

موارد گفته شده تنها بخشی از خدماتی است که به صورت خودکار از دسترسی رانندگان خارج می‌شود. تعدادی از امکانات مرتبط با سایر سرنشینان به زودی به طور کامل قطع می‌شود. کارشناسان فناوری معتقدند شرکت‌های فعال در زمینه تولید و طراحی خودروهای خودران میلیون‌ها دلار برای توسعه توانایی دستیار هوشمند محصولات خود هزینه کرده‌اند. از همین رو به دنبال کسب سهم ویژه‌ای از بازار خودرو در کشورهای مختلف هستند. ویروس کووید-۱۹ رونق خرید و فروش در بازا را تا حدی زیادی از بین برده و شرکت‌های خودروسازی برای جلوگیری از ورشکستگی مجبور به کاهش خدمات هستند.

یکی از فعالان صنعت خودروهای خودران گفت: شرکت‌های خودروسازی برای ترغیب بیشتر مردم به خرید اتومبیل‌های خودران تخفیف‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته‌اند ولی این موضوع نیز نتواسته است میزان فروش این وسایل نقلیه را تا حد زیادی افزایش دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری