کد خبر: ۴۵۲۴۰
تعداد بازدید: ۱۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
حسن تفتیان در عرصه بین الملل دارای 5 طلا رشته دو ومیدانی می باشد

به گزارش تجارت امروز: حسن تفتیان (زادهٔ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۷۲ در تربت حیدریه) رکورددار دو ۱۰۰ متر ایران با زمان ۱۰٫۰۴ ثانیه در ۲۴ ژوئیهٔ سال ۲۰۱۶ (۴ تیر ۱۳۹۵) در سی و چهارمین دورهٔ رقابت‌های دوومیدانی World Challenge اسپانیا در شهر مادرید است. پیشتر نیز رکورد ملی این ماده با زمان ۱۰٫۱۰ ثانیه در اختیار خود او بود. پیش از حسن تفتیان، رکورد ۱۰۰ متر ایران در اختیار رضا قاسمی، با زمان ۱۰٫۱۴ ثانیه (در مسابقات دوومیدانی جام کازانف قزاقستان) بود. رکورد تفتیان در دو ۲۰۰ متر ۲۰٫۷۲ ثانیه (سال ۲۰۱۵، تهران) است. او همچنین در مسابقات دو ۱۰۰ متر، پانزدهمین دورهٔ مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان، توانست برای اولین بار در تاریخ ایران، به مرحلهٔ نیمه‌نهایی این رشته راه پیدا کند.

حسن تفتیان در مسابقات دایموند لیگ پاریس و در رقابت‌های حاشیه‌ای ماده ۱۰۰ متر با ثبت زمان ۱۰:۰۳ ثانیه ضمن کسب عنوان برتری، سهمیه حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرد.

تفتیان در دور مقدماتی ۱۰۰ متر المپیک ۲۰۱۶ با ثبت زمان ۱۰٫۱۷ در گروه خود سوم شد و به‌عنوان بهترین‌های رده سوم در گروه‌های هشت‌گانه برای اولین بار در تاریخ ایران به نیمه‌نهایی المپیک صعود کرد.

وی با زمان ۶٫۶۵ از خط پایان دوی ۶۰ متر تورنمنت جهانی ۲۰۱۷ پاریس گذشت و پنجم شد. وی در دور مقدماتی با زمان ۶٫۶۴ سوم شد.

تفتیان در بیست و دومین دوره رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی آسیا، در بوبانسور هند در ۱۰۰ متر قهرمان آسیا شد. او در نیمه نهایی رکورد ۱۰٫۳۵ ثانیه را ثبت، و در فینال با رکورد ۱۰٫۲۵ مدال طلا را از آن خود کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری