کد خبر: ۴۵۲۵۳
تعداد بازدید: ۱۱۵
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: تعریف نماد نیکوکاری کرونا تلفیقی از مشارکت حوزه سلامت و بازار سرمایه است.
به گزارش تجارت امروز؛ کامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت در حاشیه نشست نحوه هزینه کرد اوراق نیکوکاری کرونا در وزارت بهداشت که با حضور صاحب نظران حوزه سلامت و بازار سرمایه برگزار شد، اظهار کرد: در پی درخواست های مردم مبنی بر کمک به حوزه سلامت در اسفند ماه، در شرکت فرابورس اقدام مهمی انجام و نماد نیکوکاری کرونا برای جمع آوری کمک های مردم، تعریف شد.
 تقوی نژاد ادامه داد: تعریف نماد نیکوکاری کرونا، مسئله‌ای جدید و تلفیقی از مشارکت بازار سرمایه و حوزه سلامت است و در قالب این طرح، علاقه مندان می‌توانند با خرید سهام کرونا ۱ و ۲ به حوزه سلامت در مبارزه با کرونا، کمک کنند.
او افزود: در سهام کرونا ۱، همه سهام و رشد آن به وزارت بهداشت پرداخت می‌شود، اما در کرونا ۲، سهام در اختیار مردم قرار می‌گیرد، اما منافع یا بخشی از منافع حاصل از آن به وزارت بهداشت، پرداخت می‌شود.
تقوی نژاد تصریح کرد: در نشست امروز از افراد صاحب صلاحیت، خوشنام و مورد اعتماد مردم و جامعه سلامت و بزرگان بازار سرمایه دعوت کردیم تا در خصوص دو موضوع مهم یعنی نحوه هزینه کرد این منابع و تداوم اعتماد مردم در قالب گزارش دهی بحث و تبادل نظر کنیم.
معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت بیان کرد: تاکنون با مشارکت بیش از ۳۰ هزار نفر، ۲۰ میلیارد تومان در قالب سهام‌های کرونا ۱ و ۲ به حوزه سلامت کمک شده است. در فواصل مختلف با تعیین اولویت‌های بهداشتی و درمانی، به مردم از طریق سایت وزارت بهداشت، فرابورس، کدال و سایر ابزار‌های اطلاع رسانی، محل هزینه کرد این منابع را گزارش خواهیم کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری