کد خبر: ۴۵۲۷۵
تعداد بازدید: ۱۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
سال 98 گام دوم «پتروشیمی کرمانشاه» در مسیر رشد بود و بهبود وضعیت صادرات نقطه اتکای این شرکت برای درآمدهای بیشتر است.

به گزارش تجارت امروز؛ شرکت «صنایع پتروشیمی کرمانشاه» برای هر سهم در سال 98 موفق به تحقق 1953 ريال سود شد.

بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده، این شرکت حدود 6 هزار و 891 میلیارد ريال سود خالص کسب کرده که 34 درصد بیش از سود تحقق یافته در سال 97 است.

به طور کلی، با این میزان سود که در سال 98 شناسایی شده، روند سودسازی «کرماشاه» برای دومین سال پیاپی گام بلندی در مسیر صعود برداشت.

«کرماشا»

 

درآمد فروش محصولات «کرماشا» طی سال 98 با رشد 37 درصدی به رقم 14 هزار و 39 میلیارد ريال رسید. علاوه بر افزایش نرخ های فروش، مقدار فروش نیز در این رشد اثرگذار بوده است. مهمترین محصول شرکت اوره است که در سال 97 به میزان 316 هزار تن و به نرخ 12 میلیون ريال به فروش رسید اما؛ در سال 98 بالغ بر 258 هزار تن از آن به نرخ 17 میلیون ريال فروخته شد.

با وجود تحریم ها، «کرماشا» در سال 98 موفقیت بیشتری در امر صادرات داشت و توانست بیش از گذشته محصولات خود را صادر کند. به طور کلی، 98 درصد از درآمدها از محل فروش خارجی تأمین شده است. رشد صادرات موجب کسب 500 میلیارد ريال سود ناشي از تسعير دارایی ها و بدهی های ارزی عملياتی شد.

این شرکت پتروشیمی طرح فاز ۲ مجتمع را با سرمایه گذاری 9 هزار و 357 میلیارد ريالی آغاز کرده که تاکنون 32 درصد پیشرفت داشته و برآورود شده در سال 1400 به بهره برداری برسد و ظرفیت تولید اوره 2 برابر شود. با توجه به در جريان بودن اخذ تسهيلات ارزي به مبلغ ۲۸۷ ميليون دلار از صندوق توسعه ملي براي اجراي فاز ۲، در پايان سال 99 پيشرفت فيزيكي طرح به 78 درصد خواهد رسيد.

نکته قابل توجه برای سهامداران «کرماشا» این است که هیئت مدیره درنظر دارد در مجمع عمومی عادی سالیانه 10 درصد از سود تحقق یافته را بین سهامداران خود تقسیم کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری