کد خبر: ۴۵۲۸۹
تعداد بازدید: ۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
شرکت فورد در اقدامی بی سابقه حجم زیادی از داده های تجزیه و تحلیل شده توسط خودروهای خودران را منتشر کرد تا به ارتقای عملکرد این خودروها کمک کند.

به گزارش تجارت امروز؛ شرکت فورد هدف از انتشار داده های جمع آوری شده توسط خودروهای خودران خود را ارتقای تحقیق و پژوهش در مورد فناوری های مرتبط با این خودروها اعلام کرده است.

خودروهای خودران برای حرکت ایمن و رسیدن به مقصد به دریافت و تحلیل حجم زیادی از داده ها نیاز دارند که دستیابی به آنها بدون نصب دوربین و انبوهی از حسگرها و رادارها بر روی این خودروها ممکن نیست. این کار هزینه توسعه خودروهای خودران را به خصوص برای شرکت های نوپا بسیار افزایش می دهد و موجب می شود آنها نتوانند از خلاقیت های خود برای کمک به این حوزه علمی استفاده کنند.

 

فورد برای غلبه بر این چالش و کمک به شرکت های نوپا برای فعالیت در این حوزه مجموعه داده های خودروهای خودران خود را در اختیار دانشگاهیان و مراکز تحقیقاتی قرار داده است.

این شرکت با صدور بیانیه ای اظهار امیدواری کرده که اقدام یادشده به جامعه دانشگاهی کمک کند تا راه های خلاقانه برای طراحی و تولید خودروهای خودران بیابند و الگوریتم های جدیدی را در این زمینه ابداع کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری