کد خبر: ۴۵۳۲۰
تعداد بازدید: ۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۴
رئیس جمهوری روسیه مسئولین دست‌ اندر دولتی را موظف کرد تا در کوتاه‌ترین مدت با بررسی دقیق وضعیت، اقدامات برای کنترل شیوع بیماری کرونا را اصلاح کرده و توصیه‌هایی برای رفع محدودیت‌ها اعمال شده ارائه دهند.

"ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه به کابینه وزرا و گروه کاری شورای دولتی دستور داد که تا فردا (سه شنبه)، 12 ماه مه (23 اردیبهشت ماه) توصیه‌هایی را برای رفع محدودیت‌های مربوط به مبارزه با شیوع ویروس کرونا در مناطق ارائه دهند.حکم مربوطه امروز در وب سایت رسمی کاخ کرملین منتشر شده است.
ولادیمیر پوتین همچنین وزارت بهداشت و سرویس فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه را موظف نمود تا پس از بررسی اوضاع پیرامون شیوع بیمار کووید-19 ، اقدامات در نظر گرفته شده برای کنترل گسترش عفونت را مورد بازبینی قرار داده و اصلاح کنند.
بر اساس دستور رئیس جمهور ، وزارت بهداشت و سرویس فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه باید با در نظر گرفتن پویایی تعداد تشخیص موارد جدید آلودگی و بیماران بستری با این بیماری در جامعه، نظارت بر روند گسترش عفونت ناشی از ویروس کرونا را ادامه دهند تا کانون‌های در حال ظهور این بیماری در کشور را شناسایی کنند.
در این حکم تأکید شده است که گزارش مربوطه باید قبل از 15 ماه مه (26 اردیبهشت ماه) و پس از آن بصورت هفتگی تهیه شود. مسئول اجرای این دستور رئیس جمهوری هم "میخائیل موراشکو" وزیر بهداشت و "آنا پاپووا" رئیس سرویس فدرال خدمات بهداشتی و رفاه انسانی روسیه هستند.
علاوه بر این ، ولادیمیر پوتین به دولت فدراسیون روسیه هم دستور داد که تا اول ماه ژوئن (12 خرداد ماه) یک طرح ملی برای احیای اقتصاد کشور ارائه دهد.
طبق این حکم، روسای مناطق فدرال روسیه و همچنین نمایندگان انجمن‌های تجاری سراسر کشور باید در تهیه این برنامه مشارکت داشته باشند. در نظر  است که این طرح بتواند "ترمیم اشتغال و درآمد، رشد اقتصادی و تغییرات ساختاری دراز مدت در اقتصاد روسیه" را تضمین کند.
بر اساس اطلاعات کاخ کرملین، کابینه وزراء همچنین موظف شده است تا تاریخ 20 ماه مه (31 اردیبهشت ماه)، وضعیت افزایش حداکثری میزان وام برای بودجه مناطق با بازپرداخت ماه دسامبر سال جاری را مشخص کند. در صورت لزوم ، می توان تغییرات مناسب در قوانین کشور ایجاد کرد.
علاوه بر این ، رئیس جمهوری روسیه به دولت دستور داده تا دستورالعمل  محاسبه ترجیحی پرداخت هزینه مضاعف به پرسنل ارشد پزشکی که با بیماران مبتلا به کرونا کار می‌کنند را مشخص کند.  
پوتین همچنین دستور داده است تا برای جلوگیری از گسترش شیوع عفونت ویروس کرونا ، پیشنهاداتی برای ساخت بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های سیار در مناطق دور افتاده کشور و  ایجاد چنین مراکزی در سازمان‌های بزرگ ارائه شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری