کد خبر: ۴۵۳۵۱
تعداد بازدید: ۳۰۸
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
بسیاری از تحلیلگران، قبل از اینکه بحران اقتصادی کنونی آغاز شود، سال ۲۰۲۰ را سالی بسیار مهم برای بیتکوین قلمداد کردند. مهمتر از همه، به خاطر رویداد هوینگ، برای پرچمدار رمزارزها جهش بزرگی انتظار میرود.
به گزارش تجارت امروز؛ داده‌های جدید حاکی از این هستند که این پیش بینی هنوز میتواند صادق باشد.
تحلیلگر معروف، همچنان بر این اعتقاد است که نسبت ذخیره به تولید( stock to flow ratio) بیتکوین نشانگر سود عظیمی بعد از هوینگ است. همانطور که قبلا اشاره داشتیم، این نسبت بیانگر موجودی کنونی به میزان تولید است و قبلا بیشتر برای فلزات گرانبها به کار میرفت.
#تحلیل_بنیادی #هوینگ #هالوینگ
” میزان ذخیره به تولید بیتکوین ۲،۵ سال است که حول و حوش ۷۰۰۰$ در نوسان بوده است؛ درست مانند زمان قبل از هوینگ ۲۰۱۶(۳۰۰$) و قبل از هوینگ ۲۰۱۲(۶$). بسیار مشتاقم ببینم این دفعه هم یک صفر به رقم قیمت بیتکوین اضافه خواهد شد!”
 بنابراین، با وجود اینکه پیش بینی قیمت ۷۰،۰۰۰ دلار عجیب به نظر میرسد، این عدد با دست‌آورد های بزرگ گذشته بیتکوین هم‌خوانی کامل دارد‌. بعلاوه، مطمئنا سرمایه کافی و علاقه عمومی برای رساندن قیمت به این عدد وجود دارد.
 در واقع، پاسخ دولتها به بحران اقتصادی کنونی میتواند بیتکوین و باقی رمزارزها را حتی جذابتر کند‌. مقاله اخیر ادعا میکند که بانکها و موسسات مالی به شدت به دنبال دریافت وثیقه‌های سنگین‌اند، اتفاقی که در بحران ۲۰۰۸ نیز افتاد. اما این بار بر خلاف ۱۲ سال پیش، مردم خشمگین این فرصت را نیز دارند که دارایی‌های خود را در کریپتوها سرمایه‌گذاری کنند. این اتفاق قطعا باعث افزایش قیمت خواهد شد.
” پتانسیل بحران اقتصادی در روانه کردن مردم به سمت خرید رمزارزها را دست کم نگیرید. همچنین جذب مردم به سمت کسب و کارها، خدمات و محصولات مبتنی بر کریپتو. مردم شاید به حدی عصبانی شوند که به دنبال راه خروجی غیر از بانکها، دولتها و شرکتها باشند.”
شاید یاداوری این نکته جالب باشد که بیتکوین در پی ناامیدی از بانکهای مرکزی متولد شده است؛ همچنین اصرار دولت امریکا برای سرپا نگه داشتن موسسات مالی فاسد و غیر رقابتی. شاید با اطمینان بتوان گفت که تکرار چنین حماقتی قطعا سرمایه‌گذاران بیشتری را روانه بازار کریپتو خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری