کد خبر: ۴۵۳۸۰
تعداد بازدید: ۳۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۰
با پایدار شدن افزایش شکاف درآمدی میان کارگران شاغل و بازنشسته، ضروری است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای ترمیم جدی حداقل مستمری آستین بالا بزند.
به گزارش تجارت امروز؛  حدود ۴ میلیون حداقلی‌بگیر تامین اجتماعی همچنان چشم انتظار افزایش حداقل مستمری به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان هستند،  با پایدار شدن افزایش شکاف درآمدی میان کارگران شاغل و بازنشسته، ضروری است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای ترمیم جدی حداقل مستمری‌ آستین بالا بزند.
شرایط مستمری‌‌بگیران از لحاظ معیشتی پایدار نیست و سقوط لحظه‌ای قدرت خرید خود را می‌بینند و کمک می‌‌خواهند. با توجه به اینکه دولت مکلف به ابلاغ حداقل مستمری به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و البته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، الزامی است که بی‌معطلی افزایش مستمری از طریق بازنگری در حداقل دستمزد و یا اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، در دستور کار قرار گیرد.
دولت باید در همین خرداد ماه تکلیف را روشن کند و اجازه ندهد که کار به تیرماه یا پس از آن بکشد؛ هرچند آقای سالاری، مدیرعامل سازمان اعلام کرده است، که در خرداد ماه افزایش مستمری‌ها اجرایی می‌شود.
مستمری‌بگیران در موضوع افزایش مستمری‌ها ۲ ماه از سال را از دست داده‌اند، باید شرایطی فراهم شود که افزایش مستمری از ماه ابتدای سال به یک تکلیف غیرقابل نقض تبدیل شود. بازنشستگان باید بتوانند این خواسته را بی‌کم و کاست درخواست کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری