کد خبر: ۴۵۳۸۱
تعداد بازدید: ۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
پروژه‌های محیط زیستی ایران در سال‌های اخیر به رغم تحریم‌های ناعادلانه علیه ایران توسط صندوق تسهیلات جهانی محیط‌زیست ( GEF ) تحریم نشده است.
به گزارش تجارت امروز؛ به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، پنجاه و هشتمین نشست تسهیلات جهانی محیط‌زیست (GEF) و بیست و هشتمین نشست صندوق کشورهای کمتر توسعه یافته، طی روزهای سیزدهم و چهاردهم خرداد ماه امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود.
این نشست که دو بار در سال تشکیل می شود، سیاست‌ها و برنامه‌های عملیاتی برای فعالیت‌های مالی GEF را تصویب و ارزیابی می کند،  همچنین برنامه کاری (پروژه هایی که برای تصویب ارائه شده است) را بررسی و بر اساس اجماع تصویب می کند،  اگرچه به دلیل نفوذ سایه تحریم های ناعادلانه علیه ایران بر سیاست های GEF در سال های اخیر اجرای هیچ پروژه محیط زیستی توسط این صندوق برای ایران تصویب نشده اما تا پیش از اعمال تحریم ها مبلغ ۲۵.۵ میلیون دلار برای اجرای پروژه های محیط زیستی کشورمان دریافت شده است.
برد اصلی شورای تسهیلات جهانی محیط زیست متشکل از ۳۲ عضو از حوزه کشورهای عضو GEF، شامل ۱۴ حوزه از کشورهای توسعه یافته، ۱۶ حوزه از کشورهای درحال توسعه  و ۲ حوزه از کشورهای درحال گذار اقتصادی است که عضو شورا توسط هر حوزه برای یک دوره سه ساله انتخاب می شود،  حوزه ایران به صورت تک عضوی بوده و عضویت جمهوری اسلامی ایران در  شورای GEF دائمی است،  حفظ جایگاه کشورمان در این شورا حائز اهمیت و ارزش سیاسی است.
هدف اصلی تسهیلات جهانی محیط زیست، تأمین منابع مالی به منظور تحقق اهداف کنوانسیون ها و توافق نامه های بین المللی محیط زیست در کشورهای در حال توسعه و درحال گذار اقتصادی است و این صندوق بزرگ بین المللی از آژانس های دولتی، جوامع مدنی، سازمان ها، شرکت های خصوصی، موسسات تحقیقاتی و بسیاری شرکای بالقوه مستقر در کشورهای گیرنده منابع مالی حمایت می کند.
تلنگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۲
0
0
مطالب اقتصادی خوبی داریدف در بخش های دیگه نیز ما فعال هستیم یه سری به ما بزنید
http://talaangor.ir/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری