کد خبر: ۴۵۳۸۷
تعداد بازدید: ۳۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
کارشناسان معتقدند شکل‌گیری اعتراضات جدی در آمریکا طی روزهای گذشته باعث شده که بازار حس کند شانس پیروزی بایدن در انتخابات پیش روی آمریکا افزایش یافته است.
به گزارش تجارت امروز؛ در 14 ایالت و همچنین پایتخت آمریکا نیروهای گارد ملی وارد صحنه شده تا به 5 روز اعتراضات نسبت به قتل یک شهروند سیاهپوست در این کشور به دست پلیس پایان دهند.


دائیجو آئوکی، کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری مؤسسه یوبی‌اس ژاپن،‌بر این باور است که میزان اعتماد عمومی به ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا به خاطر اعتراضاتی که شاهد بودیم کاهش یافته است و بازارها در حال حس کردن این مسئله هستند که شانس برنده شدن «جوبایدن» در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری آمریکا رو به افزایش گذاشته است. البته در حال حاضرابهامات زیادی حول این قضیه که قرار است بایدن به عنوان معاون خود انتخاب کند، وجود دارد.

آئوکی معتقد است حتی اگر بایدن برنده شود اختلافات چین و آمریکا بر سر موضوعاتی نظر فناوری همچنان پابرجا خواهد بود.

وی می‌گوید: تصور اینکه بورس آمریکا بیش از میزان کنونی رشد کند روز به روز سخت‌تر می‌شود اما در عین حال انتظار نمی‌رود که شاهد سقوط سنگین بورس آمریکا باشیم. بنابراین S&Pحول محدوده کنونی نوسان خواهد داشت.

آماسو تاکاشیما، کارشناس موسسه سیتی گروپ در ژاپن می‌گوید در میان مدت نگاه‌ها به سمت رشد ارزش دلار است اما با توجه به آن که میزان سوددهی اوراق قرضه دولتی آمریکا کاهش یافته در بلندمدت فشارهای کاهشی روی ارزش دلار وجود دارد.

وی معتقد است البته شاهد افزایش بی‌ثباتی در فضای اجتماعی آمریکا هستیم نخست آنکه این کشور به شدت درگیر شیوع ویروس کروناست، و حالا هم شاهد روزها اعتراضات گسترده در این کشور هستیم. تمام این عوامل تاثیر منفی بر ارزش دلار خواهند داشت.

در چنین شرایطی ممکن است ارزهایی نظیر ین ژاپن و فرانک سوئیس نقش پناهگاه را برای سرمایه‌داران ایفا کنند و ارزش آنها افزایش یابد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری