کد خبر: ۴۵۳۹۱
تعداد بازدید: ۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
نماینده کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: هزینه تامین مواد اولیه 4 برابر شده است، بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان 70درصد فروش آن‌ها را طلب می‌کنند و این روش باعث تعدیل نیرو و افزایش بیکاری در کشور شده است.
به گزارش تجارت امروز؛ «سیدجواد ساداتی نژاد» در جلسه علنی امروز- سه شنبه پس از ارائه گزارش رییس کل بانک مرزی و همچنین رییس سازمان برنامه و بودجه درباره شاخص‌های اقتصادی کشور اظهار داشت: موضوع تامین ارز برای تامین کنندگان مواد اولیه و همچنین ثبت سفارشات این مواد با مشکل مواجه است؛ واردات لنت ترمز به دلیل انبوه تولیدکننده در کشور ممنوع شده است و کارخانجات برای تامین ارز در جهت خرید مواد اولیه دچار مشکل هستند.
وی با طرح این سوال که تامین ارز به چه قیمتی باید باشد، گفت: اکنون شمش فولاد به صورت خام برای تامین ارز صادر می‌شود، این در حالی است که صنایع پایین دستی مثل میلگرد دچار کمبود شمش به عنوان مواد اولیه است، باید شمش به محصول پایین دستی تبدیل شود تا ارزآوری بیشتری داشته باشد.
ساداتی نژاد ادامه داد: هزینه تامین مواد اولیه 4 برابر شده است، بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان 70درصد فروش آن ها را طلب می‌کنند این روش باعث تعدیل نیرو و افزایش بیکاری در کشور شده است، برای حمایت از تولید، رفع موانع تولید را جدی بگیریم.
وی گفت: علی رغم تاکید رهبری در مورد شفافیت، عدالت و تطابق منابع بودجه با اسناد بالادستی، در مورد اصلاح ساختار بودجه انتظار ما برآورده نشده است، بودجه سنواتی کشور چهره شفافی درعرصه‌های مختلف به خصوص اشتغال‌زایی ندارد.
نماینده کاشان در مجلس گفت: بیکاری در کشور بالا است و خانواده‌ها در فشار هستند، در اقشار ضعیف وضعیت بسیار سختی در موضوع معیشت وجود دارد، علی رغم تلاش‌ها این اقدامات کافی نیست.
وی افزود: گفته می‌شود رشد شاخص اقتصادی مثبت است این امر مصادره به مطلوب از میزان بارندگی است، اگر میزان بارندگی به کمک کشاورزی نمی‌آمد این حوزه با رشد منفی روبه رو بود.
ساداتی نژاد یادآور شد: مقام معظم رهبری بارها بر موضوع معیشت مردم تاکید کردند، در شرایط کرونایی وضعیت اقشار ضعیف از جمله مددجویان و رزمندگان معسر بسیار سخت شده و لازم است برای حمایت از این اقشار بیشتر تلاش شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری