کد خبر: ۴۵۴۰۰
تعداد بازدید: ۱۹۷
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
اوپک و متحدان آن با هدایت روسیه شنبه برای تصویب تمدید کاهش تولید نفت و نیز فشار بر برخی کشور‌ها برای پایبندی بهتر به کنترل‌های موجود بر تولید نفت دیدار خواهند کرد.
به گزارش تجارت امروز؛ این کشور‌ها که با عنوان کلی اوپک پلاس شناخته می‌شوند پیشتر توافق کرده بودند به منظور تقویت قیمت‌ها عرضه نفت را در ماه‌های مه تا ژوئن ۹/۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.
قرار است کاهش‌ها از ژوئیه تا دسامبر در سطح ۷/۷ میلیون بشکه در روز باشد.
منابعی در اوپک پلاس گفتند عربستان و روسیه توافق کرده اند کاهش‌های بی سابقه در تولید نفت را در طول ماه ژوئیه تمدید کنند هرچند دولت عربستان ترجیح می‌دهد این کاهش‌ها در طول ماه اوت ادامه یابد.
سازمان اوپک روز جمعه گفت کنفرانس روز شنبه که به صورت ویدئویی برگزار می‌شود با گفتگو میان اعضای سازمان اوپک راس ساعت ۱۲ به وقت جهانی آغاز می‌شود و سپس نشست گروه اوپک پلاس در سال ۱۴ به وقت جهانی برگزار خواهد شد.
منابعی در اوپک گفتند تمدید کاهش‌ها منوط به پایبندی کشورهاست، زیرا کشور‌هایی که در ماه مه و ژوئن فراتر از سهمیه خود تولید کرده اند باید با کاهش بیشتر در ماه‌های آتی این را جبران کنند.
آن‌ها گفتند عراق که مطابق داده‌های رویترز یکی از بدترین کارنامه‌ها را در پایبندی به سهمیه خود در ماه مه داشت با کاهش‌های بیشتر موافقت کرده است.
دقیقا روشن نیست عراق چگونه تولید خود را کاهش و با شرکت‌های عمده تولیدکننده نفت در این کشور بر سر کاهش تولید توافق خواهد کرد.
نیجریه نیز گفته است قصد دارد پایبندی کامل نشان دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری