کد خبر: ۴۵۴۱۷
تعداد بازدید: ۱۷۵
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
نمی‌شود در کشور هرکسی هر قیمتی روی مسکن بگذارد و کسی هم سوال نکند،

fبه گزارش تجارت امروز، بر اساس  اطلاعاتی که از یک منبع آگاه در مجلس به دستمان رسیده است مجلس یازدهم برای ساماندهی بازار مسکن و کنترل قیمت آن که این روزها چندین و چند برابر شده است برنامه‌هایی را در نظر گرفته است. البته همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها و بارها تاکید کرده‌اند مسئله معیشت مردم از اهم مسائل است و  مجلس باید پیگیر مسئله مسکن باشد..

این منبع آگاه گفت: نماندگان تصمیم داشتند در قالب  یک طرح سوال از رئیس‌جمهور در حوزه مسکن داشته باشند؛ اما گویا این موضوع فعلا به تعویق افتاده است.

وی ادامه داد  در همین حوزه کمیسیون عمران جلسات مختلفی در خصوص طرح سوال برگزار کرده است که تاکنون به نتیجه دقیقی نرسیده‌اند.

این منبع آگاه همچنین گفت: مگر می‌شود وزارتخانه به بحث نابه‌سامانی قیمت‌ها ورود نکند، مگر می‌شود اتحادیه‌ها و بنگاه‌ها خودشان قیمت بگذارند؟ نمیشود که هرکسی بیاید ۵۰ الی ۶۰ درصد روی قیمت خانه ببرد و کسی هم هیچ‌کاری نکند.

ه طور مثال خانه‌ای ۶۰ متری که تا پارسال ۳۰ میلیون تومان بود، امسال ۹۰ میلیون تومان شده است، باید جستجو کنیم. معلوم می‌شود که وزارتخانه باید ورود کند و اجازه ندهد چنین اتفاقی بی‌افتد.

ما در برنامه توسعه کشور این را داریم که باید سالی ۸۰۰ هزار واحد مسکونی احداث کنیم، از این تعداد حداقل ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار واحد را باید دولت در قالب شعارهای مختلفی مانند مسکن مهر، مسکن ملی و مسکن اجتماعی بسازد.

مردم دیگر شعار را نگاه نمی‌کنند، آنان ماحصل کار را مشاهده می‌کنند بنابراین اگر بتوانیم سالی ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در دولت را فعال کنیم و سیاست‌های تشویقی را برای انبوه‌سازان در نظر بگیریم و بافت‌های فرسوده را احیا کنیم، می‌توانیم مشکل حوزه مسکن را حل کنیم.

گاهی مسئولان همین‌جور یک چیز را بدون برنامه می‌گویند که حرف و حدیث‌هایی را به دنبال دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری