کد خبر: ۴۵۴۲۶
تعداد بازدید: ۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
در شرایطی که موارد ابتلا به کرونا در بیش از ۱۰ ایالت آمریکا اوج گرفته و ترس از به راه افتادن موج دوم کرونا به تقاضا برای نفت لطمه زده است، قیمت نفت در بازارهای جهانی روز جمعه نوسان محدود داشت و در مجموع معاملات هفتگی شاهد افت بود.
به گزارش تجارت امروز؛ در شرایطی که موارد ابتلا به کرونا در بیش از ۱۰ ایالت آمریکا اوج گرفته و ترس از به راه افتادن موج دوم کرونا به تقاضا برای نفت لطمه زده است، قیمت نفت در بازارهای جهانی روز جمعه نوسانی محدود داشت و در مجموع معاملات هفتگی شاهد افت بود.
نفت برنت در پایان معاملات روز گذشته با ۱۸ سنت افزایش در رقم ۳۸ دلار و ۷۳ سنت به کار خود پایان داد. نفت وست تگزاس اینترمدییت هم ۸ سنت کاهش داشت و در پایان معاملات هفتگی به ۳۶ دلار و ۲۶ سنت رسید.
قیمت هفتگی هر دو شاخص نفتی شاهد افت تقریبا ۸ درصدی بود. پیش از این قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا ۶ هفته متوالی رشد را پشت سر گذاشته و فاصله زیادی از پایین ترین رقم های ثبت شده در ماه آوریل گرفته بود.
علاوه بر نگرانی ها از افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، میزان ذخایر نفت خام این کشور نیز به دلیل واردات بی رویه نفت ارزان از عربستان به رقم بی سابقه ۵۳۸.۱ میلیون بشکه رسیده است.
این در حالی است که شرکت های نفتی آمریکا طی هفته های گذشته تولید نفت خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده اند. موسسه بیکر هاگز اعلام کرده که تعداد سکوهای حفاری نفتی فعال در آمریکا در این هفته با ۷ مورد کاهش به ۱۹۹ سکو رسیده است.
گروه اوپک پلاس هم هفته گذشته توافق کرد کاهش ۹.۷ میلیون بشکه ای تولید نفت خود را که معادل حدود ۱۰ درصد تولید نفت جهان در دوره قبل از کرونا بود یک ماه دیگر ادامه دهد.
جیم ریترزبوش تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «هرچند با توجه به تداوم بهبود تقاضا و ادامه کاهش تولید می توان انتظار افزایش مجدد قیمت ها را داشت اما اگر افزایش موارد جدید ابتلا به کرونا ادامه یابد ممکن است روند بازار کاهشی شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری