کد خبر: ۴۵۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
سخنگوی دولت: دستور رئیس جمهور در جهت کمک به تشکیل واقعی خانواده است / این تصمیم علیه سوء استفاده های مختلف از وام ازدواج است دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت در خصوص صحبت های مطرح شده پیرامون دستور رئیس جمهور در مورد شرایط سنی دریافت وام ازدواج تاکید کرد: این تصمیم،علیه ازدواج نبوده بلکه علیه سوء استفاده هایی است که ممکن است در مناطقی از کشور به دلیل فقر و ناتوانی مالی انجام شود و منطق تصمیم بر این اساس بوده و هیچ هدف دیگری پشت این تصمیم نیست.
به گزارش تجارت امروز؛ دکتر علی ربیعی سخنگوی دولت در خصوص صحبت های مطرح شده پیرامون دستور رئیس جمهور در مورد شرایط سنی دریافت وام ازدواج، گفت: از هفته پیش که مباحثی در این زمینه شروع شد این موضوع را با جزئیات دنبال کردیم.
وی با اشاره به گزارش های بانک مرکزی در این خصوص گفت: بر این اساس در سال ۹۶ حدود ۸ هزار نفر در سال ۹۷ حدود ۱۰ هزار نفر و در سال ۹۸ حدود ۱۳ هزار نفر از دریافت کنندگان وام ازدواج بین ۵۰ تا ۶۵ سال بودند که به عنوان ازدواج اول وام گرفتند. به هر حال همکاران ما در حوزه جوانان معتقدند این‌ موارد امر مشکوکی است.
ربیعی ادامه داد: همچنین در سال ۹۷ حدود ۳۵۰۰ نفر و در سال ۹۸ حدود 9500 نفر از دریافت کنندگان وام ازدواج زیر ۱۵ سال بودند که ۹۸ درصد آنها را دختران تشکیل می دهند و بیم سوء استفاده های مختلف هم مطرح شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به نیت قانون گذار که کمک به جوانان برای امر ازدواج بوده است؛ وزارت ورزش و جوانان پیشنهادی برای رئیس‌جمهور فرستاد که بر اساس این پیشنهاد رئیس جمهور دستور دادند این منابع ارزشمند به افرادی داده شود که واقعاً در سنین ازدواج هستند تا به تشکیل واقعی خانواده کمک شود.
سخنگوی دولت با بیان این که آمارها نشان می‌دهد ۱۸ تا ۴۰ سالگی سن ازدواج رایج در ایران است، گفت: از طرفی مقابله با خرید و فروش دختران کم سن و سال با هدف دستیابی به وام ازدواج هم گزارش می شد و برای جلوگیری از این سوء استفاد ها این تصمیم گرفته شد.
دکتر ربیعی در پایان تاکید کرد: این تصمیم یک تصمیم علیه ازدواج نبوده بلکه علیه سوء استفاده هایی است که ممکن است در مناطقی از کشور به دلیل فقر و ناتوانی مالی انجام شود و منطق تصمیم بر این اساس بوده و هیچ هدف دیگری پشت این تصمیم نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری