کد خبر: ۴۵۵۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۶
عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: دولت مسیر استارتاپ‌ها را برای ورود به بورس هموار سازد چراکه استارتاپ‌ها می‌توانند تحول اقتصادی کشور را به دنبال داشته باشد.
به گزارش تجارت امروز؛ علیرضا سلیمی درباره ضرورت ورود شرکت‌های استارتاپی به بورس، گفت: شرکت‌های استارتاپی برجسته برای ورود به بورس باید به طور سازمان‌بندی شده مورد حمایت دستگاه‌های متعدد حاکمیتی قرار گیرند چراکه درصورت عدم حمایت از نفس خواهند افتاد بنابراین حمایت‌های مالی از آن‌ها بسیار حائزاهمیت است.
نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آینده از آن اقتصاد دیجیتال، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان است، لذا باید زیرساخت‌های رشد آن‌ها را به خوبی فراهم کرد، افزود: خوشبختانه تا حدودی درهای بورس به روی شرکت‌های استارتاپی بزرگ و مشهور باز شده است اما دولت همان‌طور که در حوزه‌هایی همچون معادن و فروش سهام کارخانه‌ها در بورس مانور می‌دهند باید به حوزه استارتاپ‌ها نیز ورود کند و مسیر آن‌ها را برای ورود به بورس هموار سازد چراکه استارتاپ‌ها می‌توانند تحول اقتصادی کشور را به دنبال داشته باشد.
وی با بیان اینکه غرب با استفاده از ابزارهای مختلف اقدامات بسیاری برای جلوگیری از رشد استارتاپ‌های ایرانی انجام می‌دهند چراکه رشد استارتاپ‌های ایرانی در منطقه و جهان به ضرر آن‌ها است، ادامه داد: متاسفانه رسانه‌های داخلی هنوز به این مهم ورود نکرده و سیاست مناسبی برای پوشش این موضوع ندارند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حالی که معتقد است ورود استارتاپ‌های بزرگ به بورس و بازار سرمایه در سال جهش تولید اتفاق بسیار موثری در توسعه اقتصادی کشور خواهد بود، توسعه استارتاپ‌ها را داری منافع امنیتی و اقتصادی در کشور و منطقه دانست.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رقابت بسیاری میان ایران و کشورهای غربی در حوزه دانش‌بینان و استارتاپ‌ها شکل گرفته است، گفت: حضور استارتاپ‌ها در بورس یکی از راه‌های رشد آن‌ها است و رونق اقتصادی کشور را به دنبال دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری