کد خبر: ۴۵۵۲۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

ایران با کشورهای همسایه پیمان پولی می‌بندد؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از ابلاغ آیین‌‌نامه جدید رمزارزها از سوی بانک مرکزی در آینده نزدیک خبر داد.
ایران با کشورهای همسایه پیمان پولی می‌بندد؟
به گزارش تجارت امروز؛ محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پول‌نیوز  با تأکید براینکه به زودی آیین‌نامه جدید رمزارزها از سوی بانک مرکزی به فعالان اقتصادی ابلاغ می‌شود، گفت: حجم بسیار زیادی از سرمایه‌گذاری در کشور متوقف شده، آن هم در شرایطی که ما به حجم عظیمی از منابع باید دسترسی پیدا کنیم که باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.
 
وی با اشاره به طرح موضوع انعقاد پیمان‌های پولی، اظهارداشت: برای استفاده از این ظرفیت، گزارش بانک مرکزی در این باره در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار گرفته است، معتقدم اجرای این وضعیت با توجه به همکاری‌های مشترک کشورهای همراه با ایران در حوزه سیاست‌ها و مسائل اجرایی امکان‌پذیر است.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزودن ظرفیت‌ پیام‌رسان‌ها در مبادلات مالی و ارزی یکی از موضوعاتی است که در اولویت این کمیسیون در دوره یازدهم قرار دارد، گفت: بدیهی است که خوشبختانه موضوع پیام‌رسان‌های مالی خارج از سوئیفت با کشورهایی که با ما تبادلات تجاری و سیاسی دارند، در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است.
 
پورابراهیمی تصریح کرد: سیاست‌های بانک مرکزی، مدیریت و کنترل تراکنش‌های ریالی و ساماندهی نظام ارزی کشور باید تقویت شود، از طرف دیگر، بانک مرکزی توان لازم و فراتر از آن را در بحث منابع و مصارف ارزی در کشور دارد که امکان مدیریت ارز را فراهم می‌کند، البته نقاط ضعف باید برطرف و نقاط قوت تقویت شود.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های جدید یکی از راهکارهایی است که می‌تواند کار صادرات را برای ما تسهیل‌ و امکان‌پذیر کند، همچنین استفاده از رمزارزها از یک سو، منابع ارزی را تقویت و تحریم‌ها را به شکلی بی‌اثر می‌کند و از سوی دیگر موجب تقویت مدیریت حوزه اقتصادی نیز می‌شود.
نظر شما