کد خبر: ۴۵۶۲۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
کارشناس حوزه انرژی گفت:بهبود بازار نفت متاثر از تصمیم سازمان اوپک پلاس برای کاهش تولید است، اما برای برای بازگشت بازار به شرایط عادی به درمان بیماری کرونا نیاز است.
به گزارش تجارت امروز؛ علی اکبری  با اشاره به آخرین وضعیت بازار نفتی اظهار کرد: قیمت نفت طی هفته‌های گذشته با نوسانات فراوانی همراه بوده که عمده این تغییرات مربوط به شیوع دوباره کرونا در جهان است.

این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: موج دوم کرونا تقاضا نفت را در بازار‌های جهانی کاهش داده و قیمت نفت را بین ۳۸ تا ۴۳ دلار متوقف کرده است.
وی افزود: رسیدن قیمت نفت به حدود ۴۳ دلار قابل پیش بینی نبود، بسیاری از کشور‌های تولید کننده پس از سقوط قیمت در ماه اوریل امیدی به افزایش قیمت نفت ظرف مدت ۲ ماه را نداشتند.
 
در همین رابطه بخوانید:
 • آخرین وضعیت بورس‌های جهانی
 • نفت به مرز سود دهی بازگشت
 • تاریخ وصول مالیات در جهان به صدها سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد

  اکبری بیان کرد: بهبود بازار نفت متاثر از تصمیم سازمان اوپک پلاس برای کاهش تولید است، اما برای برای بازگشت بازار به شرایط عادی، درمان بیماری کرونا نیاز است.

  این کارشناس حوزه انرژی تصریح کرد: شرایط موجود را این گونه می‌توان تفسیر کرد که قیمت نفت تحت تاثیر شیوع یا درمان بیماری کرونا کاهش یا افزایش قیمت خواهد داشت.

  وی ادامه داد: کاهش ترد و فعالیت‌های تجاری نیاز به نفت را کاهش داده و از سوی دیگر ذخیره سازی نفت‌های استراتژیک را از سوی کشور‌های پیشرفته افزایش داده است، با احتساب این دو شرایط می‌توان قیمت نفت را تا پایان سال در حدود ۴۰ تا ۴۵ دلار پیش بینی کرد.

  اکبری عنوان کرد: افزایش قیمت نفت تا ۸۰ دلار نیازمند شوک و اتفاقی عجیب مانند جنگ در خاورمیانه است که با این شرایط امری بعید به نظر می‌رسد.

  این کارشناس حوزه انرژی بیان کرد:بازار نفتی تا پایان سال با افزایش چشمگیری مواجه نخواهد شد و در این شرایط دیپلماسی انرژی برای حفظ بازار‌های نفتی بسیار تاثیر گذار است.
   
  وی ادامه داد: بسیاری از کشورهای تولید کننده نفتی برای افزایش سهم خود در بازار به دنبال قراردادهایی بلندمدت نفتی با مصرف کنندگان هستند که این موضوع شرایط را برای بازگشت ایران به بازارهای نفتی را سخت خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری