کد خبر: ۴۵۶۴۳
تعداد بازدید: ۴۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
تالارهای مختلف بورس کالای ایران، طی تیر ماه، شاهد معامله ۳ میلیون و ۱۶۹ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۲۳۲ هزار میلیارد ریال بود که نسبت به خرداد ماه به ترتیب رشد ۸ و ۲۳ درصدی را در حجم و ارزش معاملات تجربه کرد.
به گزارش تجارت امروز؛ طی مدت مذکور و تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران افزون بر ۲ میلیون و ۳۴ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۱۰ هزار و ۲۴۹ میلیارد ریال در دو بخش داخلی و صادراتی معامله شد.
در این تالار بالغ بر ۴۸۴ هزار و ۲۷۸ تن انواع قیر، ۳۷۴ هزار و ۲۷ تن انواع مواد پلیمری و ۱۵۷ هزار و ۲۱۷ تن مواد شیمیایی، ۳ هزار و ۲۰۰ تن سلاپس واکس، ۷۳۴ هزار تن وکیوم باتوم به فروش رسید.
از دیگر کالاهای معامله شده در این تالار می توان به دادوستد ۵ هزار و ۴۳۵ تن عایق رطوبتی، ۱۰ هزار و ۳۶۳ تن روغن پایه، ۶۹ هزار و ۵۳۸ تن گوگرد، ۲۰۰ تن آرگون و ۱۹۶ هزار تن لوب کات اشاره کرد.
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران نیز طی تیر ماه میزبان معامله یک میلیون و ۱۳۰ هزار تن انواع کالا به ارزش ۱۲۰ هزار و ۹۷۷ میلیارد ریال بود.
در این تالار ۹۷۹ هزار و ۹۵۳ تن تن انواع فولاد، ۲۸ هزار و ۷۵۵ تن انواع مس، ۷۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۷۱۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۲۵ هزار و ۷۷۵ تن آلومینیوم، ۹۴ هزار و ۵۴۰ تن روی، ۲۰۰ تن سرب و ۳۱ کیلو گرم شمش طلا از سوی مشتریان خریداری شد.
بازار فرعی بورس کالای ایران نیز طی مدت مذکور معامله ۵ هزار و ۱۸ تن کالا را تجربه کرد.
شایان ذکر است ۸ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم زعفران و ۳ هزار و ۷۱۰ تن رب گوجه فرنگی نیز در تالار محصولات کشاورزی به فروش رسید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: