کد خبر: ۴۵۶۸۵
تعداد بازدید: ۲۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان شمالی از پرداخت بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ فقره وام ازدواج در استان خبر داد و گفت: برای دریافت وام ازدواج توسط هرکدام از زوجین یک ضامن معتبر بانکی و سفته کفایت می‌کند.
به گزارش تجارت امروز؛ علی‌اصغر هدایتی با اشاره به برخی اعتراضات نسبت به پرداخت وام ازدواج و شرایط آن اظهار کرد: با توجه به مبلغ ۵۰ میلیون تومانی وام ازدواج برای هرکدام از زوجین و همچنین طولانی شدن روند بازپرداخت این تسهیلات، پیدا کردن ضامن برای این وام‌ها دچار مشکل شده است.
وی با تأکید بر اینکه هر وام ۵۰ میلیون تومانی ازدواج فقط نیازمند یک ضامن معتبر به همراه سفته است، خاطرنشان کرد: ضامن معتبر بانکی در سیستم بانکی به معنی این است که یک‌چهارم حقوق فرد ضامن به‌اندازه مبلغ هر قسط باشد.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان شمالی همچنین از پرداخت بالغ بر ۳ هزار ۳۰۰ وام ازدواج طی سال ۹۹ خبر داد و گفت: به محض تکمیل شدن پرونده هرکدام از زوجین برای دریافت وام ازدواج، ظرف مدت ۴۸ ساعت این واریز انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

وی مجموع مبلغ پرداخت‌شده برای وام‌های ازدواج در سال ۹۹ را ۱۷۴ میلیارد تومان تاکنون اعلام کرد و گفت: هم‌اکنون با مساعدت‌های انجام‌شده در تشکیل و تکمیل پرونده‌های درخواست وام ازدواج، بالغ‌بر ۶ هزار نفر در خراسان شمالی در حال گذراندن مراحل دریافت وام ازدواج هستند.
هدایتی در انتها با تأکید بر اینکه تمامی بانک‌ها دولتی موظف به پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه از تمامی منابع موجود خود هستند، تصریح کرد: برخی‌ها اعلام می‌کنند که بانک‌ها منابعی برای پرداخت وام ازدواج ندارند که این موضوع کذب است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری