کد خبر: ۴۵۷۴۷
تعداد بازدید: ۱۸۰
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
نماینده مردم خلخال و کوثر و عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تدوین شناسنامه اقتصادی و اجتماعی برای حذف ۱۰ میلیون یارانه‌بگیر پردرآمد ضرورت دارد.

به گزارش تجارت امروز؛ سیدغنی نظری خانقاه افزود: پایگاه رفاه ایرانیان باید اطلاعات را تکمیل و تجمیع کند تا ۱۰ میلیون یارانه بگیر پردرآمد حذف شود.

وی در توضیح ضرورت تدوین شناسنامه اقتصادی- اجتماعی شهروندان، بیان کرد: هدفمندی یارانه با هدف حمایت از طبقات پایین جامعه اجرا شد اما عدم وجود اطلاعات دقیق از وضعیت اقتصادی و اجتماعی شهروندان موجب شده تا افرادی با درآمدهای میلیونی همچنان یارانه بگیرند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پایگاه رفاه ایرانیان با هدف تجمیع اطلاعات اقتصادی و اجتماعی شهروندان ایجاد شد، اضافه کرد: در ابتدا دستگاه‌ها در ارائه اطلاعات کوتاهی کردند اما در شرایط فعلی اطلاعات جامعی در اختیار این پایگاه قرار گرفته است.

 

شاید برایتان جذاب باشد:

  •  

 

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس همه دستگاه‌ها را مکلف به همکاری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جهت تکمیل اطلاعات این سامانه کرده است، افزود: این قانون نیازمند ضمانت اجرایی است، پایگاه رفاه ایرانیان می‌تواند شرایط تدوین شناسنامه اقتصادی- اجتماعی شهروندان را فراهم کند، البته گام‌های مثبتی در این زمینه برداشته شده که باید کامل شود.

او اظهارداشت: دولت با تجمیع اطلاعات باید شناسنامه اقتصادی - اجتماعی شهروندان را تدوین کند و این موضوع همچنین موجب جلوگیری از فرار مالیاتی می‌شود و از سوی دیگر گروه مستمند و ضعیف جامعه را مشخص می‌کند.

نظری خانقاه تشریح کرد: امروز ۱۰ میلیون نفر از افرادی که یارانه می‌گیرند، نیازی به یارانه نقدی و کمک‌های معیشتی ندارند اما اطلاعات ناقص دولت موجب پرداخت یارانه به این اقشار از جامعه شده است.

وی اظهارداشت: در ارتباط با سهام عدالت نیز وضعیت همین گونه است، حدود ۶ میلیون کارگر ساختمانی روزانه کار می‌کنند که سهام عدالت دریافت نکردند، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و ۲۰۰ هزار نفر از مستمری بگیران بهزیستی نیز نتوانستند سهام عدالت دریافت

کنند و دولت با داشتن شناسنامه اقتصادی افراد، می‌تواند این تبعیض را رفع کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری