کد خبر: ۴۵۷۶۲
تعداد بازدید: ۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
رییس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی گفت: مراکز رشد با ظرفیت بالایی که دارند می توانند مشکلات کشور را بر طرف کنند.
به گزارش تجارت امروز؛ محسن دهنوی شب گذشته(چهارشنبه_۵ شهریورماه) در حاشیه بازدید از مرکز رشد و شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان(خوراسگان ) در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: فعالیت های خوبی در مرکز رشد دانشگاه در حال انجام است. طراحی و تولید مالچ معدنی برای بیابان زدایی، طراحی کیت تشخیص کرونا، کشت و تولید گیاهان دارویی از اقداماتی است که توسط شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان انجام می شود.
وی افزود: همچنین در زمینه تولید بذر گیاهان  اقدامات بسیار خوبی انجام شده است. کشور در این زمینه کمبود های بسیار زیادی دارد که این قبیل فعالیت ها می تواند مثمر ثمر باشد. 

بیشتر بخوانید:

 

رییس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید، جدی گرفتن شرکت های دانش بنیان را در دستور کار خود قرار داده و در تلاش است با رویکرد تبدیل دانش به ثروت به سمت رفع مشکلات کشور حرکت کند. می توانیم مسائل مهم و چالش های اساسی کشور را از این طریق حل کنیم.
عضو فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: دانشگاه آزاد یکی از ظرفیت های بزرگ نیروی انسانی کشور است. اگر از ظرفیت میلیونی دانشجویان و فارغ التحصیلان این دانشگاه استفاده شود و آنها در قالب شرکت های دانش بنیان وارد فعالیت های تولیدی و کسب و کار شوند، بخش عمده ای از مشکلات موجود بر طرف می شود.
دهنوی از لزوم آسیب شناسی عدم حضور موفق شرکت های دانش بنیان در بازار گفت و تاکید کرد: علت اصلی اینکه بسیاری از محصولات دانش بنیان در بازار عرضه نمی شوند، این است که شرکت ها از ابتدا نیاز بازار را مطالعه و بررسی نکرده اند. اگر از ابتدای فعالیت، محصولاتشان را بر اساس نیاز بازار انتخاب کنند با مشکل تجاری کردن محصول و فروش مواجه نمی شوند.
وی افزود: باید مجموعه ها و موسساتی که خدمات مطالعاتی بازار را انجام می دهند را توسعه دهیم. سپس  آنها بررسی های علمی انجام بدهند و شرکت ها را در انتخاب محصول راهنمایی کنند تا شرکت ها در ارائه محصولی نهایی خود به بازار موفقیت قابل قبولی داشته باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری