کد خبر: ۴۵۸۱۷
تعداد بازدید: ۱۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
نظارت باید دقیق باشد تا سیستم اجرایی هم مکلف به انجام وظایفش باشد. نکته دیگر این که امروزه دنیا به سمت ارگانیک رفتن، حرکت می‌کند که ما همه‌ این خاصیت‌ها را داریم اما به عرصه ظهور نمی‌بریم.
به گزارش تجارت امروز؛ برنامه «به وقت ایران» با اجرای شهرام شکیبا در روز یکشنبه ۱۶ شهریور ماه میزبان محمدجواد عسگری؛ نماینده مجلس شورای اسلامی و کامبیز بازرگان؛ معاون وزیر و ریاست سازمان تحقیقات، آموزش و کشاورزی روی آنتن شبکه آموزش سیما بود.
 
در ابتدای برنامه، بازرگان درباره اهمیت رشد فناوری و اطلاعات در حوزه کشاورزی گفت: آشنا شدن بهره‌برداران با فناری جدید و تکنولوژی بسیار کمک‌کننده است. ظهور و بروز کشاورزی در همه‌ جای دنیا، بر مبنای تجربه میدانی بشر بوده که البته ساختار مدرنیزه شدن تغییراتی در این حوزه داشته اما به دلیل ویژگی‌های ذاتی این حوزه نفوذ فناوری در آن سخت است‌. 
 
وی افزود: در ایران نمی‌توانیم درصدی برای رشد فناورزی حوزه کشاورزی گفت اما قطعا رشد داشته‌ایم. 
 
بیشتر بخوانید:
 
عسگری در ادامه برنامه اظهار کرد: ما همواره نیاز به پیشرفت حوزه کشاورزی داریم اما به دلیل ایراداتی مانند نظارت نکردن و بی‌اهمیتی سیستم اجرایی به شدت عقب مانده‌ایم. در واقع علم و فناوری در بخش کشاورزی آن‌گونه که باید، بروز نداشته است و اگر با نگاهی انقلابی و مدیریت جهانی به این حوزه توجه نکنیم؛ پیشرفتی نخواهیم داشت در نتیجه اکنون نیاز است هرکسی که می‌تواند، بیاید تا کاستی‌ها را جبران کند.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که جبران این کاستی‌ها به چه صورت است، بیان کرد: نظارت باید دقیق باشد تا سیستم اجرایی هم مکلف به انجام وظایفش باشد. نکته دیگر این که امروزه دنیا به سمت ارگانیک رفتن، حرکت می‌کند که ما همه‌ این خاصیت‌ها را داریم اما به عرصه ظهور نمی‌بریم.
 
وی اضافه کرد: ما اراده‌ای برای پیشرفت دادن بخش کشاورزی نداشتیم و امروزه با جوانایی مواجه هستیم که امیدی به ادامه یا شروع کار ندارند. چرا تاکنون نتوانسته‌ایم از ظرفیت این جوانان و نیروی کار استفاده کنیم؟ 
 
معاون وزیر و ریاست سازمان تحقیقات، آموزش و کشاورزی در ادامه تصریح کرد: این که بگوییم تاکنون کاری برای رشد حوزه کشاورزی انجام نشده، ساختارمند نیست؛ در واقع باید نقاط ضعف و قوت این حوزه را جست‌وجو کرد و سپس به دنبال دلیل شعف رفت. در بخش کشاورزی رشد داشته‌ایم اما باید موانع را یکی یکی ریشه‌یابی کرد. ضمن آن که در طی چند سال اخیر سرمایه‌گذاری دولت کمتر از 5 درصد بوده است و باتوجه به سرمایه و انرژی‌ای که صرف شده باید ببینیم چه نتایجی داشته است. 
 
در ادامه برنامه مهربانو مهدوی؛ خبرنگار از طریق تماس تصویری روی آنتن برنامه آمد و نظرات خود را چنین عنوان کرد: افزایش سن کشاورزان یکی از چالش‌های مهم بخش کشاورزی است و گرچه در طی سال‌های اخیر علم در این حوزه پیشرفت داشته اما هنوز به سطح واقعی خودش در کشور نرسیده است‌ و کشاورزان ما در مقابل استفاده از فناوری مقاومت کرده‌اند‌. همچین رشد این فناری در این حوزه بسیار گران است و تکنولوژی‌های فناوری برای زمین‌های یک هکتار ارزشی ندارند درنتیجه باید اتحادیه و تعاونی برای رشد تکنولوژی کشاورزان به وجود بیاید. 
 
عسگری با اشاره به کم‌کاری دولت در بخش کشاورزی اظهار کرد: باید بگویم از دنیا عقبی هستیم. مقام معظم رهبری در سخنی اعلام کرد به سمت اقتصاد مقاوتی بروید و ما توجه نکردیم اما دیگر کشورها این حرف رهبر را اجرا کردند. اعتراف می‌کنم ما از دنیا در بخش کشاورزی عقب هستیم. 
 
وی افزود: از سال 1387 تا کنون نام‌گذاری سال‌ها به معنای واقعی، اقتصادی بوده است و محور توسعه کشاورزی است. اگر کشاورزی پیشرفت نداشته نباشد صنعت هم رونقی نخواهد نداشت. من از دولت مردان عزیز سوال می‌کنم در این چند ماهی که از انتخابات گذشته چه برنامه‌ریزی برای این حوزه انجام داده‌اند؟ چرا توجهی به مشکلات بهره‌برداران و کشاورزان نمی‌شود؟ آموزش و ترویج فناوری در کشور ما عملیاتی و اجرایی نشده زیرا دیواری بین کشاورز و دولت، مصرف‌کننده و تولیدکننده وجود دارد.
 
معاون وزیر و ریاست سازمان تحقیقات، آموزش و کشاورزی در واکنش به سخنان عسگری گفت: من به دیوار معتقد نیستم و فکر نمی‌کنم که همه این‌ها به آموزش مربوط باشد اما ترویج و آموزش مسئله بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد تا در بخش کشاورزی تحول ایجاد شود و این موضوه مهم است که کشاورزی ما نیروی کار لازم دارد. 
 
نماینده مجلس شورای اضافه کرد: به واسطه تلاطم بخش کشاورزی، جوانان تحصیل‌کرده در این حوزه هم راغب نیستند تا کار کنند. دولت مکلف است در راستای امنیت غذایی آموزش دهد. چهل سال از انقلاب می‌گذرد و در حوزه آموزش و ترویج کار شده اما کم بوده است. 
 
در پایان برنامه، ساناز مرادیان خبرنگار روی آنتن برنامه آمد و تصریح کرد: بخش کشاورزی ما نیاز به جوان‌گرایی دارد. ما باید برای کشاورزان انگیزه ایجاد کنیم و آقای بازرگان شما باید از آن‌ها حمایت کنید تا ما شاهد خودکفایی کشور در سال‌های آتی باشیم.
 
برنامه «به وقت ایران» هر هفته یکشنبه و سه شنبه ساعت ۲۱:۵۰ به مدت ۷۰ دقیقه از شبکه آموزش پخش می‌شود.
 
 
 
کرامت سلیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۷
0
0
ایا می دانید قویترین سلاح در دست صاحبان قدرت ، فریبکاریست.

ایا می دانید قدرتمندان و صاحبان مقام بدون فریبکاری و بدون ساده لوحی و زودباوری ملتها قادر به حفظ قدرت خود نیستند.

ایا می دانید از نظر قدرتمندان بهترین روش برای حکومت کردن و کنترل مردم ، ایجاد ترس می باشد.

ایا می دانید سلاح اتمی بزرگترین دروغیست که توسط قدرتهای جهانی به ملتها باور داده شد.

ایا می دانید دروغ بمب اتمی طراحی شد تا با ایجاد ترس و وحشت در دل ملتها  انها را به بردگی بگیرند.

ایا می دانید تمام انفجارات چه انفجارات شیمیایی و چه انفجاراتی که اتمی وانمود می شوند شکل یکسانی دارند و ایجاد یک قارچ می کنند.

ایا می دانید ان چیزی که به عنوان انفجار اتمی وانمود می شود یک فریبکاریست و انفجاری از گاز یا مواد منفجره در مقیاس بالاست. و اورانیوم غنی شده ای در کار نیست.

ایا میدانید ان چیزی که به عنوان بمب هیدروژنی مطرح می شود و مدعی هستند قدرت تخریب ان خیلی بیشتر از بمب اتمیست ، چیزی جز انفجار هزاران تن گاز هیدرون مایع به همراه هوای فشرده نیست.

ایا می دانید توافق هسته ای که برجام خوانده می شود این معنا را دارد که دولتهای جهانی باید با حیله گری و دروغ وانمود کنند که سلاح مخوفی به عنوان سلاح اتمی وجود که قدرت ویرانگری بالایی دارد تا با کمک این دروغ ملتها را بترسانند و بر انها حکومت کنند.

ایا می دانید که خروج  ایران از برجام یعنی افشای دروغ بودن سلاح اتمی توسط مقامات ایران.
ایا می دانید بعد از انفجار بیروت که شکلی قارچ گونه و دقیقا" مشابه انفجار به اصطلاح اتمی هیروشیما داشت ، چند محقق و پژوهشگر امریکایی  این انفجار را هشداری برای امریکا دانستند و شدیدا" ابراز نگرانی کردند.

ایا می دانید علت نگرانی این محققین فقط شباهت قارچ انفجار بیروت و انفجار به اصطلاح اتمی هیروشیماست و نه چیز دیگر.

ایا می دانید انفجار بیروت ، تنها انفجاری بود که دربین هزاران انفجاری که در جهان رخ داده است امریکاییها نسبت به ان واکنش نشان دادند

ایا می دانید که شباهت این دو انفجار این نگرانی را در میان دولتمردان غربی به وجود اورده است که ملتها با مشاهده شباهت این انفجارها و مقایسه کردن انها پی به فریبکاری در بزرگنمایی انفجار هیروشیما و سلاح اتمی دروغین و خیالی انها ببرند.

ایا می دانید در طی جنگ جهانی دوم حدود 60 شهر ژاپن نابود شدند از جمله توکیو پایتخت ان که حدود پانصد هزار نفر در این شهر کشته شدند ،اما هیچ نامی از توکیو نیست و رسانه ها فقط نام دو شهر گمنام هیروشیما و ناکازاکی را بر سر زبانها انداختند.

ایا میدانید که دلیل تلفات بالای انسانی در شهرهای هیروشیما و ناکازاکی این بود که جنس خانه ها از چوب ، پلاستیک و مواد پلیمری  با تراکم زیاد بوده است. و بعد از بمباران نقاط مختلف این دوشهر اتش سرایت کرد و مردم درمحاصره اتش بودند و راه فراری نداشتند و خیلی ها در اثر خفگی با دود و یا گرما مردند.

ایا می دانید در حال حاضر هیروشیما و ناکازاکی دو شهر پیشرفته و سرسبز ژاپن هستند و میلیونها نفر در این دوشهر زندگی می کنند. در صورتی که بعد از بمباران این دوشهر اعلام کردند که تشعشعات اتمی برای صدها و یا هزاران سال باقی می ماند واین دو شهر قابل زیست نیستند. برای این موضوع چه توجیهی دارند.

ایا میدانید اگر خانه های مردم در بیروت از جنس چوب و پلاستیک و مواد پلیمری بود ممکن بود تلفات از هیروشیما و ناکازاکی هم بیشتر شود.

ایا می دانید که تا به حال چند بار دانشمندان به اصطلاح هسته ای امریکا به روسای جمهورشان نامه نوشته اند که توافق هسته ای با ایران را امضا کنند و از این توافق خارج نشوند.

ایا می دانید این دانشمندان به اصطلاح هسته ای نگران این هستند که با لو رفتن دروغ بمب اتمی منافعشان را از دست بدهند و بیکار شوند.

ایا می دانید که یک موضوع عجیب این است که چرا دانشمندان به اصطلاح هسته ای روسیه برخلاف دانشمندان امریکایی هیچ اهمیتی به فعالیتهای ایران نمی دهند

ایا می دانید در دهه 90 میلادی حدود صدهزار دانشمند به اصطلاح هسته ای از شوروی سابق فرار کردند و به کشورهای جهان سوم پناهنده شدند و در این کشور ها ول می گشتند.

ایا می دانید اگر فرار این به اصطلاح دانشمندان هسته ای خطری برای امریکا و شوروی داشت بدون کوچکترین ترحمی همه انها را نابود می کردند.

ایا می دانید فرار این به اصطلاح دانشمندان هسته ای و بی اهمیتی فرار انها برای امریکا و شوروی این موضوع را کاملا" اثبات می کند که چیزی به نام سلاح اتمی مطلقا" وجود خارجی ندارد.

ایا می دانید که فرار بی اهمیت دانشمندان به اصطلاح هسته ای شوروی سابق معنای دیگری نیز دارد و ان هم اینکه افرادی که عنوان دانشمند هسته ای را یدک می کشند هیچ فرقی با دعانویسان و فالگیران ندارند و همانند فالگیران و دعانویسان فریبکار و خالی بندند.

ایا می دانید ان چیزی که به عنوان نیروگاههای هسته ای عنوان می شوند تماما" نیروگاههای زمین گرمایی هستند که گرمای لازم برای چرخش توربینهای برق را از چاههایی عمیق با عمق چند کیلومتر از سطح زمین تامین می کنند. و به دروغ وانمود به استفاده از اورانیوم غنی شده به عنوان سوخت نیروگاه می کنند.

ایا می دانید قرار بود در فروردین سال 1397 از یک باتری مثلا" اتمی رونمایی کنند که قادر به تولید 50 سال برق به صورت پیوسته می باشد و مسئولان ایرانی مدعی بودند که این باتری می تواند در موبایل ، لپ تاپ ، صنایع و بیابانهای دورافتاده فاقد برق مورد استفاده قرار گیرد.

ایا می دانید این باتری رونمایی نشد و هیچگاه نیز رونمایی نخواهد شد.

ایا می دانید  فارغ التحصیلان رشته های هسته ای از فوق دیپلم تا دکترا از نظر دانسته ها و دانش مثلا" هسته ای هیچ فرقی با هم ندارند و معلوماتشان یکسان است. و فقط مقاطع بالاتر مغرورترند و بیشتر ژست می گیرند و موقع صحبت کردن لبهایشان را کج و گرد می کنند.

ایا می دانید فارغ التحصیلان هسته ای قادر نیستند به این سوال پاسخ دهند که جنس قارچ هسته ای از چیست.  و همچنین قادر نیستند توضیح دهند که اگر یک بمب اتمی فقط چند ده کیلوگرم اورانیوم غنی شده دارد ، چگونه قارچ حاصله چند ده هزار تن و یا بیشتر وزن دارد.

ایا می دانید فارغ التحصیلان رشته های هسته ای بارها و بارها  با حالتی خوار و زار و ترحم برانگیز در مقابل مجلس و سایر نهاد ها جمع شده اند و از دولت خواسته اند که به انها شغلی داده شود.

ایا می دانید یک دکترای انرژی هسته ای در اداره اب و فاضلاب تهران کار می کند.

ایا میدانید یک دکترای انرژی هسته ای دیگر بر روی زمین کشاورزی کار می کند.

ایا می دانید که یکی از نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس فاش کردند که تعدادی از دانشمندان و فارغ التحصیلان هسته ای را به کشور عراق برده بوده اند تا در ترمیم و بازسازی یکی از مکانهای مذهبی کمک دهند.

ایا می دانید ترمیم دیوارها کار کارگر است و بردن فارغ التحصیلان و دانشمندان هسته ای برای ترمیم این مکان نشان دهنده این است که انها هیچ ارزشی ندارند و  فقط به درد کارگری می خورند و تا زمانی به انها بها داده می شود که بتوانند از انها استفاده ابزاری کنند و با موضوع دروغینی به نام بمب اتمی مردم را بترسانند.

ایا می دانید می دانید منطقه چرنوبیل که مدعی بودند به دلیل انفجار نیروگاه مثلا" هسته ای الوده شده و تا صدها سال قابل زیست نیست، یک منطقه گردشگریست که گردشگران زیادی به انجا می روند.و از داخل نیروگاه ویران شده نیز بازدید می کنند.

ایا می دانید که مدعی بودند شدت انفجار نیروگاه چرنوبیل 400 برابر انفجار هیروشیما ست اما تعداد کشته ها حدود 25 نفر اعلام شد و حجم تخریب هم ناچیز بود. واین نشان می دهد که فقط با دروغها و عجز ملتها در تجزیه و تحلیل موضوعات انها را سر کار می گذارند و بازی می دهند.

ایا می دانید در سونامی فوکوشیمای ژاپن یک نیروگاه مثلا" هسته ای منفجر شد اما اتفاق خاصی نیفتاد و هیچ الودگی هسته ای ایجاد نشد و مردم فوکوشیما همچنان در انجا زندگی می کنند.

ایا می دانید در دهه های 60 ، 70 و 80 میلادی هیچ رسانه غربی اجازه نداشت در باره بمب اتمی چیزی بنویسد و رسانه ها فقط مجاز بودند در مورد بمباران هیروشیما و ناکازاکی مطلب بنویسند تا ترس از این سلاح را به ملتها القا کنند.

ایا می دانید درکشور خودمان دکتر حسن عباسی اعلام کردند که از طرف وزارت ارشاد رسانه ها را زیر فشار گذاشته اند که در مورد انرژی هسته ای چیزی ننویسند. و این نشان می دهد که ریگی به کفششان است و ترسشان از این است که با نوشتن مطالب دیگران در مورد انرژی هسته ای دروغهایشان به تدریج فاش شود.

 ایا می دانید که حقیقت ان چیزی نیست که سیاستمداران و دولتمردان می گویند بلکه حقیقت همان چیزیست که می خواهند ان را مخفی کنند.

ایا می دانید تا زمانی که ملتها خر و نفهم باشند و چنین دروغهایی را باور کنند اوضاعشان روز به روز بدتر و بدتر می شود. چیزی که کاملا" عیان است.

و بالاخره ایا می دانید در تعریف جدید احمق، به کسی احمق می گویند که حقیقت را می بیند اما باز هم دروغها را باور دارد.  
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری