کد خبر: ۴۵۸۳۱
تعداد بازدید: ۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است آیین نامه داخلی پارلمان باید به گونه اصلاح شود که نمایندگان نتوانند صحن علنی را محلی برای ابراز وجود و خودنمایی تبدیل کنند.
به گزارش تجارت امروز؛ سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی  در مواجهه با این پرسش که آیا موافق کم کردن زمان صحن علنی پارلمان و افزودن به زمان کاری در کمیسیون‌های تخصصی است؟، اظهار داشت: فعالیت مثبت اصلی در کمیسیون‌ها انجام می گیرد. هرچه کار کارشناسی و بررسی های جامع الاطراف به صورت کامل تر در کمیسیون‌ها انجام گیرد، پیشنهاد مناسب تری برای تصویب در صحن آماده می شود و تمام یا اغلب پیشنهادهای متفرقه‌ای که در صحن امکان مطرح شدن قانونیشان وجود دارد رنگ می بازند و رأی نمی آورند، و از اغلب آنها در مقابل نتیجه بررسی مستحکم و متقن کمیسیون عملا پیشنهاد دهندگان صرف نظر می کنند.

بیشتر بخوانید:


وی گفت: با توجه به علنی بودن مذاکرات صحن مجلس، بعضا اظهار نظرها شبهه خودنمایی و ابراز وجود پیدا می کند که باید با اصلاح آین نامه این قبیل موارد را به کمترین حد برسانیم.

میرسلیم تأکید کرد: تلاش عالمانه ای باید در این مجلس انقلابی برای بهبود شیوه فعالیت کمیسیون‌ها و صحن علنی مجلس انجام گیرد تا از فرصت بسیار محدودی که در هر دوره در اختیار نمایندگان است استفاده بهینه شود و زمان دوره نمایندگی به هدر نرود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری