کد خبر: ۴۵۸۶۸
تعداد بازدید: ۱۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰
قرارداد نهایی پرداخت 2 هزار و ۱۲۸ میلیارد ریالی تسهیلات بانکی فاینانس داخلی برای احداث شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی بین شرکت آب منطقه ای اردبیل و بانک کشاورزی امضا شد.
به گزارش تجارت امروز؛ عباس چنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در آیین امضای این قرارداد گفت: طبق این قرارداد بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل در قرارداد سندیکایی بانک‌های سپه و کشاورزی، مبلغ ۲ هزار و ۱۲۸ میلیارد ریال در احداث شبکه آبیاری و زهکشی سد گیوی سرمایه‌گذاری می‌کند و سازمان برنامه و بودجه کشور از سوی دولت، بازپرداخت اصل و سود این تسهیلات را تضمین کرده است.
وی بیان کرد: این فایناس که در احداث شبکه‌های آبیاری و زهکشی در ایران برای اولین بار انجام می‌شود و در چهار قسط دریافت خواهد شد و برای تسریع در  اجرای طرح آبیاری و زهکشی پایاب سد گیوی هزینه می‌شود.
او  اظهار داشت: اجزای اصلی شبکه آبیاری و زهکشی گیوی شامل دو بخش سامانه انتقال آب از سد گیوی به شبکه به طول ۷.۶ کیلومتر با لوله فولادی با قطر ۱۶۰۰ میلیمتر و احداث شبکه اصلی آبیاری و زهکشی شامل خطوط لوله تحت فشار و سازه‌های آبی وابسته بطول ۶۰ کیلومتر شامل لوله های فولادی، جی آرپی و پلی اتیلن در سایزهای مختلف از ۱۳۰ میلیمتر تا ۱۶۰۰ میلیمتر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل بیان کرد: کل زمان پیش بینی و برنامه ریزی شده برای اتمام پروژه به مدت ۲۴ ماه خواهد بود.
مدیر شعب بانک کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه با ابراز رضایت از مشارکت بانک کشاورزی در پروژه‌های زیربنایی بخش آب استان،گفت: تامین منابع مالی طرح‌های زیربنایی آب از برنامه‌های این بانک است.
رضا نوری بیان کرد: بانک کشاورزی استان آمادگی دارد تا در رشد و توسعه استان گام‌های موثرتری ی بردارد.
سد گیوی (کوثر) با ظرفیت ۷۶ میلیون متر مکعب ۱۰۲ متر ارتفاع دارد، این سد روی رودخانه گیوی چایی از نوع خاکی سنگ ریزه‌ای با هسته رسی احداث و حجم مفید آن ۵۳ میلیون مترمکعب است.
 پایاب این سد هفت هزار هکتار اراضی زراعی و باغی در شهرستان کوثر را آبیاری می‌کند.
 توسعه و بهبود اراضی دیم و باغات شهرستان کوثر (گیوی) ، کنترل سیلاب رودخانه گیوی ، ایجاد اشتغال ، جلوگیری از مهاجرت اهالی و افزایش جاذبه‌های توریستی شهرستان از اهداف احداث سد گیوی است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری