کد خبر: ۴۵۸۸۷
تعداد بازدید: ۹۴
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۰
معاون امور صنایع وزارت صمت در جلسه کمیته خودرو گفت: ایران خودرو و سایپا به ترتیب ماهانه ۱۸ هزار دستگاه و ۷ هزار دستگاه خودرو در قالب فروش فوق العاده اینترنتی با زمان تحویل حداکثر سه ماه تا پایان سال به متقاضیان عرضه خواهند کرد.

به گزارش تجارت امروز :مهدی صادقی نیارکی با بیان اینکه ایران خودرو و سایپا به ترتیب ماهانه ۱۸ هزار دستگاه و هفت هزار دستگاه خودرو در قالب فروش فوق‌العاده اینترنتی با زمان تحویل حداکثر سه ماه تا پایان سال به متقاضیان عرضه خواهند کرد، افزود: این طرح در راستای اجرای مصوبات کمیته خودرو و به منظور مدیریت بازار و افزایش عرضه خودرو انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: خودروسازان ۴۰ درصد از تولیدات خود را به طرح‌های جدید فروش و ۶۰ درصد را به انجام تعهدات قبلی خود اختصاص خواهند داد.

معاون امور صنایع وزارت صمت با تاکید بر ضرورت فروش اموال و املاک غیر مولد و مازاد شرکت‌های خودروساز گفت: منابع مالی حاصل از فروش این اموال باید صرف پروژه‌های ساخت داخل و داخلی سازی قطعات مورد نیاز شود.

 

بیشتر بخوانید : 

 

صادقی نیارکی تصریح کرد: واردات قطعاتی که ساخت داخل می‌شوند، مشمول محدودیت واردات می‌شوند تا تمایل به سمت داخلی‌سازی قطعات افزایش یابد.

وی گفت: تولید قطعات اصلی که هنوز ارزبری دارند در قالب پروژه‌های ملی و حمایت بانک‌های عامل و بانک مرکزی باید به سمت داخلی‌سازی برود.

تشکیل کمیته‌ای در ای درو برای رصد برنامه‌های ساخت داخل
معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: کمیته‌ای در ای درو با حضور معاونت طرح و برنامه وزارت متبوع و سایر ذی‌نغعان برای رصد برنامه‌های ساخت داخل و هماهنگی برای تأمین تسهیلات مورد نیاز باید تشکیل شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه برگزاری میزهای ساخت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته شد، بیان کرد: اولین میز در حوزه پتروشیمی خواهد بود و میزهای بعدی به ترتیب در صنعت لوازم خانگی و خودرو برگزار می‌شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری