کد خبر: ۴۵۹۲۲
تعداد بازدید: ۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
پرواز‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به فرودگاه فرانکفورت در آلمان، پس از توقف چند ماهه، از ۱۲ مهرماه آغاز می‌شود.

به گزارش تجارت امروز به نقل از اداره کل روابط عمومی "هما"، با شیوع ویروس کووید ۱۹، سازمان هواپیمایی کشوری آلمان برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از انتشار این ویروس، بسیاری از پرواز‌های ورودی شرکت‌های هواپیمایی از جمله پرواز‌های "هما" را به فرودگاه‌های این کشور تا اطلاع ثانوی تعلیق کرد.
با توقف پرواز‌های "هما" به فرودگاه‌های فرانکفورت و هامبورگ، پس از چند ماهه مذاکره، سرانجام با پیگیری سازمان هواپیمایی کشوری، مجوز برقراری مجدد پرواز‌های "هما" از سوی سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت بهداشت کشور آلمان صادر شد و براساس برنامه اولین پرواز بعد از ۵ ماه وقفه، در روز ۱۲ مهرماه امسال انجام می‌شود.
براساس برنامه‌ریزی، پرواز "هما" به مقصد فرانکفورت در روز‌های شنبه و چهارشنبه هر هفته انجام می‌شود. این پرواز، با پرواز شماره ۷۲۱ در ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه بامداد، فرودگاه امام خمینی را ترک می‌کند و در ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه (به وقت محلی) در فرودگاه فرانکفورت به زمین می‌نشیند.
بازگشت این پرواز در همان روز، با پرواز شماره ۷۲۰ در ساعت ۱۲ به وقت محلی انجام و در ساعت ۱۸ و ۵۰ دقیقه، وارد فرودگاه امام خمینی می‌شود.
مسافران برای خرید بلیت پرواز‌های "هما" می‌توانند به سایت https://ebooking.iranair.com مراجعه و یا با شماره تلفن ۴۶۶۲۱۸۸۸ تماس حاصل کنند.
هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" قبل از شیوع کرونا به سه فرودگاه مهم فرانکفورت، هامبورگ و کلن پرواز داشت که با شیوع ویروس کرونا بسیاری از پرواز‌های "هما" به مقاصد اروپایی تعلیق شد وصرفاً پرواز‌هایی یکسره برای بازگرداندن هموطنان مقیم انجام می‌شد.
به دنبال پیگیری‌های انجام شده و صدور مجوز پرواز، هم اکنون "هما" براساس برنامه هفتگی به فرودگاه‌های لندن، منچستر، وین، میلان، مادرید و پاریس پرواز می‌کند.

بیشتر بخوانید : 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری