کد خبر: ۴۵۹۲۵
تعداد بازدید: ۱۱۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: با بررسی قیمت طلا و سکه طی روز‌های گذشته شاهد افزایش ۵۰۰ تومانی سکه از ابتدای هفته تا به امروز بودیم و سکه طرح جدید به دلیل تقاضا فراوان با حباب یک میلیون تومانی همراه بوده است.

به گزارش تجارت امروز : با اشاره به وضعیت بازار طلا و سکه اظهار کرد: قیمت جهانی انس طلا در ۲ هفته اخیر کاهش داشته، اما به دلیل افزایش نرخ ارز در کشور، قیمت طلا و سکه نیز روندی صعودی داشته است، امروز نیز با توجه به ورود قیمت دلار به کانال ۲۸ هزار تومان شاهد افزایش قیمت سکه و طلا بودیم.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تصریح کرد: طی روز‌های گذشته تقاضا برای خرید طلا و سکه افزایش داشته و این تقاضا باعث افزایش حباب در بازار سکه و طلا شده است.

وی افزود: با بررسی قیمت طلا و سکه طی روز‌های گذشته شاهد افزایش ۵۰۰ تومانی سکه از ابتدای هفته تا به امروز بودیم و سکه طرح جدید به دلیل تقاضا فراوان با حباب یک میلیون تومانی همراه بوده است.

بیشتر بخوانید : 

 

کشتی آرای ادامه داد: نیم سکه نیز از ابتدای این هفته با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی مواجعه بوده به و طوری که قیمت آن در ابتدای هفته ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که به ۷ میلیون تومان رسید.

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تصریح کرد: ربع سکه نیم این هفته افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشته و به ۴ میلیون تومان رسیده و سکه‌های یک گرمی نیز ابتدای هفته ۲ میلیون تومان بود که با افزایش ۲۰۰ هزار تومانی به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی عنوان کرد: آینده بازار طلا وسکه را نمی‌توان پیش بینی کرد، اما می‌توان گفت که افزایش قیمت طلا و سکه در وهله اول ناشی از افزایش نرخ ارز بوده و در مرحله دوم به دلیل بالا رفتن تقاضا حباب قیمت بیشتر شده است.

کشتی آرای در پایان با اشاره به قیمت جهانی طلا بیان کرد: سومین عامل تاثیر گذار بر قیمت طلا وسکه نرخ جهانی انس است که با توجه به شرایط جهانی امکان افزایش و کاهش دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش تصویری